Palírna U Zeleného stromu, nejstarší palírna v Evropě, rozšiřuje svou značku Heffron o dva rumy a dva ochucené elixíry.

Pro milovníky rumů přichází s Heffronem 5YO Rum, který zrál v sudech po americkém bourbonu. Velmi jemný pětiletý rum se vyznačuje výraznými dřevitými tóny s dozvuky tropického ovoce. Heffron 10YO Rum zraje 10 let v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku. Tento ušlechtilý destilát karamelové barvy v sobě ukrývá vyváženou paletu chuťových tónů a vůní. Oba budou nejlépe chutnat při pokojové teplotě.

Pro příznivce sladších chutí vznikly novinky Heffron Coffee, která je tvořena spojením kvalitního panamského rumu a čerstvě pražené kávy, a Heffron Coconut se svěží chutí kokosů z oblasti Karibiku. Vyznavači přirozeně nasládlé chuti ocení pro rum typické dřevité tóny a příjemný hřejivý závěr. Heffron Coffee i Heffron Coconut budou chutnat jak samotné, tak například v koktejlech.

Svým příběhem i názvem odkazuje značka Heffron na československé legionáře bojující za svobodu, z nichž některé právě loď Heffron přepravila skrz Panamský průplav zpět do vlasti. Palírna U Zeleného stromu tak vzdává hold československým legiím v Rusku, které podnikly po skončení války nedobrovolnou cestu kolem světa, aby se legionáři mohli vrátit domů.

www.palirnauzelenehostromu.cz

 

Redakce Gastro&Hotel