Specializovaný pracovní portál Gastrojobs.cz se stal hrdým partnerem Juniorského národního týmu AKC ČR. Kromě podpory vzdělávání a zaměstnanosti v oboru gastronomie se rozhodl portál Gastrojobs.cz podpořit i tento tým mladých a nadějných lidí, kteří mají zájem a nadšení pro obor gastronomie. Tato spolupráce plně zapadá do koncepce firmy provozující portál Gastrojobs.cz, ve které se již několik let soustředí na podporu mladých lidí v rámci různých gastronomických soutěží po celé České republice.

Juniorský národní tým pracuje pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, jejímž cílem je vytvoření odpovídajících podmínek pro podporu a rozvoj moderní gastronomie. Členové týmu jsou vybráni z nejlepších juniorských odborníků ve svém oboru. Své odborné znalosti a um prokázali na národních a mezinárodních soutěžích, kde získali přední medailová umístění. Mladí kuchaři a cukráři pracují pod vedením zkušených leadrů manželů Stuparičových. Jejich největší prioritou tohoto roku je připravit své svěřence na prestižní událost Culinary Olympics IKA v německém Erfurtu, která se koná jednou za čtyři roky, a prezentují se zde největší mladé talenty v kulinářském umění. V roce 2012 si odtud Juniorský národní tým odvezl stříbrnou medaili.

„Od roku 1994 vychoval JNT AKC ČR řadu odborníků, které dnes můžeme potkávat na velice silných a zajímavých pracovních pozicích, ať už to jako v médiích a zahraniční známé šéfkuchaře, či úspěšné manažery fungujících firem. Ve výsledku má toto vše samozřejmě i pozitivní dopad na další výchovu a vývoj naší mládeže a jejich rozhled do budoucna, na úroveň našeho gastronomického povolání i gastronomie obecně, na přípravu budoucích profesionálů, mistrů v oboru i potenciálních odborníků pro širokou škálu profesí, jejichž základem naše řemeslo bezesporu je.
Jsem přesvědčen, že partnerství a podpora JNT AKC ČR je investice pro naše partnery a sponzory i do jejich budoucnosti, protože naši členové následně vždy pokračují v práci s mladými lidmi, někdy i několik let dále spolupracují s JNT a pomáhají při realizaci dalších a dalších aktivit, předávají své nabyté zkušenosti v praxi. Děkuji pracovnímu portálu Gastrojobs.cz za jejich podporu, velice si jí vážíme.“, řekl prezident AKC ČR Miroslav Kubec.