Už tento týden se dozvíme, jak dopadl 4. ročník ankety Zlatý kuchař 2016. Slavnostní předání cen proběhne ve čtvrtek 11.5. na Novotného Lávce v Praze, galavečerem bude provádět herečka a milovnice dobrého jídla Markéta Hrubešová. Originální skleněné ceny z ateliéru sklářského mistra Zdeňka Kunce se budou rozdávat v pěti kategoriích – Zlatý kuchař, Zlatý zahraniční kuchař, Objev roku, Síň slávy a Volba veřejnosti.

Gourmet mapa Zlatého kuchaře 2016

Novinkou letošního ročníku je tištěná Gourmet mapa Zlatého kuchaře 2016, která je malým průvodcem po restauracích oceněných šéfkuchařů. Kdo bude mít Gourmet mapu ZK, bude vědět, kde se zaručeně dobře nají. Na galavečeru pokřtí Gourmet mapu ZK slavné osobnosti ze světa gastronomie i showbusinessu a zájemci si ji budou moci stáhnout na www.zlatykuchar.cz

Letošní Sín slávy

Do letošní Síně slávy vstoupí michelinský šéfkuchař a restauratér Pavel Pospíšil, který si pro svou cenu přijede z Německa, kde od roku 1968 žije a pracuje. Cenu převezme z rukou šéfkuchaře Jaroslava Sapíka, který vstoupil do Síně slávy v roce 2013 jako první šéfkuchař vůbec. Ale více už neprozradíme, výsledky ankety se dozvíte od 12.5. na www.gastroahotel.cz.