Hamburská firma fritz-kola vyrábí své osobité koly a limonády už od roku 2002. Její portfolio se v létě rozrostlo o nový hořkosladký nápoj s jemně zakouřeným aroma fritz-mate, nealkoholickou limonádu z čaje s vysokým obsahem kofeinu. „Pro fritz-kolu je tato nová příchuť logickým krokem, který odráží trend dnešní doby. Maté je čím dál více oblíbené i u nás, a trh je mu momentálně hodně nakloněn. Předpokládám, že se frizt-mate v příštím roce stane dvojkou tuzemského trhu, a to hlavně díky silné značce,“ míní Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která je výhradním distributorem produktů fritz-kola pro Českou republiku.

Originálně maté pochází z Jižní Ameriky, kde patří k vůbec nejoblíbenějším nealkoholickým nápojům. Hamburská verze fritz-mate vychází ze stejných postupů a receptur jako její jihoamerický předchůdce, vyznačuje se proto charakteristickou hořkosladkou chutí a výrazným obsahem kofeinu. „Limonáda fritz-mate nabízí 25 mg přírodního kofeinu na 100 ml, tudíž se hodí i jako povzbuzující nápoj, který má ovšem přírodní základ. Stejně jako všechny produkty fritz je i maté vhodné pro vegany,“ vysvětluje Alexander Suja.

Na novinku se používají výhradně skleněné recyklovatelné lahve, které udržují její svěží chuť a zároveň je ekologičtější variantou obalového materiálu. „Využíváním energie z obnovitelných zdrojů se stává výroba limonád fritz přátelštější k životnímu prostředí. I v tomto ohledu se hamburská firma téměř 15 let stále snaží sebezdokonalovat,“ dodává Suja ze společnosti Premier Wines & Spirits, která u nás distribuuje nealko nápoje fritz-kola, fritz-limo a fritz-spritz. Po vzoru zbytku portfolia zdobí fritz-mate podobizny jeho zakladatelů Lorenze Hampla a Mirca Wolfa Wiegerta. Tentokrát na lahvi s rezavou etiketou, která koresponduje s barvou maté.

fritz-mate

Nejnovější produkt hamburské společnosti fritz-kola. Jeho receptura pochází z Jižní Ameriky, kde se maté řadí k nejoblíbenějšímu nealkoholickým nápojům. Čajová limonáda fritz-mate se vyznačuje vysokým obsahem kofeinu (25 mg/100 ml) a autentickou sladkohořkou a jemně zakouřenou chutí bez přebytečného přidaného cukru. Zaujme zlatavě rezavou barvou a je mimo jiné vhodná také pro vegany. Cena: 39 Kč. www.1er.cz.

Redakce Gastro&Hotel