Freshbary Mangaloo právě zahajují melounové léto a připravují hruškový podzim

autor: | Čvc 17, 2013 | Novinky z Gastronomie

Mangaloo, oblíbená síť 16 freshbarů a salaterií po celé ČR, spouští další ze svých očekávaných sezónních menu. Na bylinkové jaro v těchto dnech naváže melounové léto, a to v podobě melounových fresh džusů, smoothies a salátů. Na podzim Mangaloo vymění melouny za hrušky, které opět zakomponuje do svých drinků i salátů.

V létě byste v Mangaloo neměli vynechat melounovo-jahodové smoothie (od 59 Kč). Roztomile růžový nápoj, ve kterém nenajdete nic, než letní ovoce rozmixované přímo před vašima očima osvěží a perfektně zafunguje i jako lehký letní dezert.

Pokud hledáte chladivou svačinu, přijde vám vhod ovocný melounový salát (39 Kč). Ten můžete v Mangaloo popadnout nachystaný v kelímku, abyste mohli uzobávat už cestou do práce. Melounové letní menu bude aktuální do půlky září.

„V Mangaloo respektujeme sezóny a moc nás to baví. I u ovoce totiž platí, že nejlepší drinky z něj připravíte, když je zralé a čerstvé. A co by to bylo za léto bez melounů? Melounové drinky jsou na léto ideální – sladké, šťavnaté a osvěžující,” představuje letní menu Michal Kreuter, spoluzakladatel Mangaloo, sítě freshbarů a salaterií.

Babí léto pak nabídku Mangaloo obohatí o hruškové speciality, které budou dostupné od druhé půlky září. Mezi všemi byste měli ochutnat fresh alias čerstvě vymačkanou šťávu z hrušek, ananasu a limetky (od 69 Kč). Překvapí vás, jak je sladký, a přitom osvěžující. Ananas hrušky skvěle doplňuje a díky tomu, že je odstředěný, dostanete opravdu jen čerstvou šťávu bez ananasových vláken. Ze smoothies jsou favority na nejoblíbenější drink ovocné koktejly hruška-maliny a hruška-banán-brusinka (oba od 65 Kč).

„Všechny drinky, ať jsou to smoothies nebo fresh džusy, jsou připravovány na místě, pouze z ovoce, bez přidaného cukru nebo vody. Neředíme je ani přidaným ledem, aby se zákazník mohl spolehnout, že dostane stoprocentní ovoce, ať už odšťavněné nebo namixované do smoothies. Přípravu nápoje je možné sledovat přímo na místě a ověřit si, kolik čerstvého ovoce se spotřebuje na jediný drink,” vysvětluje Michal Kreuter.