Ve dnech 13. – 18. července se na pražské Kampě opět konal Francouzský trh, který již léta patří mezi oblíbené letní akce v hlavním městě, návštěvníkům každoročně nabízí řadu nejen gastronomických zážitků.

Tentokrát byl inspirován typickým květinovým trhem z francouzských měst, tzv. „marché aux fleurs‟, představil také řadu francouzských lahůdek, nápojů, ale i hudbu.

Vedle oblíbených prodejců autentických francouzských produktů se na trh tento rok zařadili dva noví vystavovatelé s českými a francouzskými kulinářskými specialitami.

Nabídka dobrého jídla byla samozřejmě doplněna o nabídku vynikajících francouzských vín. Letos si návštěvníci mohli pochutnat na bublinkách věhlasného šampaňského domu Veuve Clicquot nebo speciálních koktejlech na bázi šampaňského.

Trh je vždy zážitkem i pro milovníky hudby, tento rok tomu nebylo jinak. Hlavní hudební hvězdou byla česká zpěvačka Radka Fischerová a po dobu konání trhu vystoupila i řada dalších hudebníků, kteří Kampu rozezněli oblíbenými francouzskými melodiemi a rytmy.

Redakce Gastro&Hotel