· Jubilejní 10. ročník světového poháru

· Pec pod Sněžkou 15.-16.3.2014

· Slalom a obří slalom na Javoru

· Vyhlášení výsledků a párty v hotelu Horizont

Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou bude opět pečovat o závodníky a organizátory letos již jubilejního, 10. ročníku závodů světového poháru ve sjezdovém lyžování FIS Masters Cup organizovaného na území ČR. V sobotu 15.3. je na programu slalom a v neděli 16.3. následuje obří slalom. V obou případech se jezdí na Javoru, který je díky SkiResortu vždy ve skvělé kondici.

V Peci pod Sněžkou se tento prestižní a divácky atraktivní závod jezdí od roku 2008. Závodů se účastní ženy i muži od 30 let věku ve věkových kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku se předpokládá opět účast více než 200 závodníků z celého světa včetně silného českého zastoupení. Potkáte zde i závodníky z exotických zemí, jako je Chile, Austrálie nebo Kazachstán. Přijedou i američané a samozřejmě evropané. Ze severu, z jihu, ale i z východu, z Ruska. V roli nejvýše postaveného arbitra se představí legenda českého lyžování, Miloslav Sochor, bývalý reprezentant ČSSR v alpských disciplínách.

Největší koncentrace závodníků a organizátorů bude opět v hotelu Horizont, který zajišťuje zázemí i pro letošní ročník. A to nejen pro organizátory, ale také pro většinu závodníků. Zvláště těch zahraničních, kteří budou v Horizontu i ubytováni. V sobotu večer, 15.3.2014, pak zde, pod patronací Karla Rady, ředitele hotelu Horizont, proběhne slavnostní vyhlášení výsledků slalomu a společenská párty. „Hotel Horizont je již tradičním partnerem FIS Masters Cup. V rámci naší spolupráce oceňujeme nejen dostatečnou kapacitu, ale zejména široké portfolio služeb hotelu, včetně sport a wellness centra a kvalitní gastronomie,“ řekla Iva Kárníková, jednatelka společnosti SJ SKI, hlavního organizátora závodů.

Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární.

Více informací na www.sjski.cz nebo www.hotelhorizont.cz.

Redakce Gastro&Hotel