Nejlepší barmani světa se utkají za polárním kruhem

Představte si neuvěřitelnou barmanskou show, kdy lahve létají nad severskými ledovými pulty a koktejly doslova září barvami a atraktivními aranžemi. Přehlídka nejlepších barmanů světa se letos uskuteční ve finské Sněhové vesnici při příležitosti 15. ročníku mezinárodní soutěže Finlandia Vodka Cup. Osmadvacet finalistů, kteří byli vybráni na základě absolvování online kvalifikačních kol, zde 29. a 30. ledna 2013 poměří své schopnosti a kreativitu. Soutěží se o 25 000 dolarů. Jména finalistů jsme se dozvěděli dnes. Českou republiku bude reprezentovat Barman roku 2011 Achim Šipl, který je označován za průkopníka molekulární mixologie u nás.

„Finlandia Vodka Cup je unikátní přehlídkou toho nejlepšího v oblasti barmanského umění,“ vysvětluje Vice-Prezident a výkonný ředitel pro Vodku ve společnosti Brown-Forman Neil Punwani. „Je to neskutečný zážitek, sledovat nejlepší barmany světa, předvádějící své dovednosti při tvorbě výjimečných koktejlů z Finlandia Vodky,“ dodává.

Letošní ročník soutěže se uskuteční na kouzelném místě ve Sněhové vesnici Lainio, které se nachází v Laponsku 200 km za polárním kruhem. Sněhová vesnice je uměle vystavěna z 2 milionů kilogramů sněhu a 300 000 kilogramů přírodního ledu. Součástí je také sněžný dóm s 30 metrovým ledovým barem, kde se uskuteční Finlandia Vodka Cup.

„Velmi nás těší, že letos můžeme přivítat Finlandia Vodka Cup právě ve Sněhové vesnici v Laponsku. Toto místo symbolizuje finské severské dědictví, které je základem značky Finlandia Vodka, a to od ledovcové pramenité vody až po šestiřadý ječmen,“ říká Punwani. „Díky tomu, že přivezeme světové barmanské špičky do samotného srdce Finska, můžeme předvést dědictví značky, díky němuž se stala známou po celém světě,“ dodává na závěr.

Finále Finlandia Vodka Cup bude hodnoceno čtyřčlennou porotou, která bude posuzovat tři originální Finlandia koktejly na základě jejich aroma, vzhledu a chutě. Jedná se o aperitiv, long drink a Quick Mix. Přestože bude podoba mezinárodního finále Finlandia Vodka Cup sledovat předchozí ročníky, součástí každé kategorie koktejlů bude nově produkt Finlandia. Ten se zároveň stane základní složkou všech koktejlů. Jména osmadvaceti finalistů, kteří obdrží pozvání do Finska, bude oznámeno 27. prosince 2012.