Festival středomořských chutí a vůní

autor: | Kvě 28, 2012 | Novinky z Gastronomie

Pod tímto názvem se letos představí již pátý ročník akce, kterou Praha pravidelně hostí již od roku 2008. Festival proběhne v samotném centru Prahy, na Náměstí republiky od čtvrtka 7. do neděle 10. června a návštěvníci na ní ochutnají speciality z Francie, Španělska, Itálie a Řecka.

„Stejně jako v;minulých letech bude festival výjimečný tím, že za návštěvníky vyrazíme přímo do ulic,“ uvedl ředitel pořádající agentury KAZAK Communication Thomas Bouton. „Abyste na vlastní kůži zažili nefalšovanou středomořskou atmosféru, stačí přijít a vybrat si z;nepřeberného množství tradičních a originálních produktů Středomoří.“

Festival bude probíhat každý den mezi 10:00 a 20:00 a i letos bude nabídka bohatá – na stáncích najdete mnoho druhů vín, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, čerstvých těstovin, uzenin a dalších lahůdek. Přímo na místě pak budete moci ochutnat například tradiční barbecue nebo čerstvé italské těstoviny. Festival je tak neopakovatelnou příležitostí, jak na jednom místě ochutnat nebo zakoupit to nejlepší z;nepřeberné nabídky středomořských lahůdek.

O atmosféru se přímo na místě postarají hudebníci hrající jazz (Jazz Trio s;Matoušem Kobylkou, Charlotte Fairman přátelé), latinskoamerickou (Atarés, Los amigos, Pragason) a středomořskou hudbu (DUDU). Jejich koncerty proběhnou každý den vždy od 14:00 do 20:00 hodin.

Festival středomořských chutí a vůní bude pokračovat na podzim, přesněji od 6. do 9. září, tentokráte na Kampě. Více informací o akci včetně představení jednotlivých vystavujících naleznete na webu www.stredomorsky-aperitiv.cz.