Dvě třetiny českých rodin s dětmi letos zůstávají v Česku. Nejžádanější hotely a penziony jsou beznadějně plné, přesto desítky tisíc domácností stále nemají své ubytování zarezervované a v nejbližších dnech budou hledat poslední volné kapacity. Vyhledávač ubytování a zážitků se proto spojuje se systémem Previo spouští možnost vyhledávání ubytování na základě konkrétních termínů. Majitelům, kteří zatím rezervační systém nemají, pak nabízí využití vlastního kalendáře pro správu volných termínů.

Sezona letních dovolených začala přesně podle předpokladu. Naprostá většina rodinných hotelů a penzionů je v červenci beznadějně vyprodaná a postupně se plní i srpnové termíny. Podle Františka Peterky z vyhledávače ubytování a zážitků pro rodiny s dětmi bylo jen přes Explorio.cz meziročně realizováno o dvě třetiny rezervací více.

Pro všechny, kteří se v současnosti stále snaží najít volnou kapacitu, připravilo Explorio důležitou novinku. Jednotlivá ubytování je nově možné filtrovat na základě vybraného termínu. Pro zdrojování dat o dostupnosti využívá Explorio nejrozšířenější český hotelový systém Previo. Ten momentálně využívá takřka tři a půl tisíce provozovatelů ubytovacích zařízení a propojuje plánování termínů napříč více než 350 rezervačními portály.

Novinku také přináší pro všechny provozovatele, kteří zatím vlastní systém pro sledování dostupnosti implementovaný nemají. V takové případě mohou využívat správu volných termínů přímo v rámci vyhledávače a svůj profil na Explorio využívat jako svoji primární webovou prezentaci. To uvítají především zařízení s nízkým počtem pokojů, jako jsou apartmány nebo chalupy.

“Přiblížili jsme se tak standardu, který lidé znají u největších ubytovacích služeb. Kromě nesporných výhod pro naše zákazníky to samozřejmě pomáhá i partnerům, kterým jsme schopni přivádět hosty na termíny, kdy mají volnou kapacitu,” vysvětluje František Peterka, zakladatel Explorio.cz. “Nabídku volných termínů navíc propojujeme s nabídkou akcí, atrakcí a zážitků v lokalitě nebo akčními nabídkami hotelů a penzionů. Jsme tak schopni naplnit volné termíny v dostatečném předstihu nebo naopak v rámci last minute.”

Podle průzkumů vyhledávače Explorio bude letošní sezona nejsilnější za poslední roky. Předpokládaný rozpočet na dovolenou se u českých domácností podle průzkumu pohybuje na 28 tisících korunách. Více než pětina domácností pak utratí mezi 30–40 tisíci korunami, skoro 5 % pak plánuje útratu vyšší než 50 tisíc korun.

O vyhledávači Explorio.cz

Jediný český vyhledávač ubytování a zážitků pro rodiny dětmi odstartoval v roce 2019 s cílem vytvořit nejpřívětivější místo pro plánování tuzemských rodinných výletů a dovolených. V současné době přináší nabídku více než 1500 hotelů, hotýlků, penzionů, apartmánů, chalup nebo chat, které mají dlouhodobě vysoká hodnocení ze strany rodinných návštěvníků a jsou vlastnoručně ověřeny členy týmu.

Kromě toho Explorio.cz přináší vždy aktuální nabídku více než 1500 aktivit a zážitků, které je možné řadit podle lokality (s ohledem na přirozené vnímání regionů výletníky), vhodnosti s ohledem na věk dětí nebo sezonnosti.

Za portálem stojí František Peterka, který se v e-commerce dlouhodobě orientuje především na rodiny s dětmi. V minulosti stál například za úspěšným e-shopem ProDěti.cz, který později odkoupila skupina MALL Group.

Redakce Gastro&Hotel