reklama

Experiment značky Tork odhalil klíč k efektivitě pracovních procesů v kuchyni

autor: | Zář 17, 2018 | Nezařazené | 0 komentářů

Práce v kuchyni v restauraci může být velmi obtížná. Horko, hluk a nezřídka i časová tíseň jsou pro zaměstnance tělesně i duševně velmi náročné. Tým přední značky v oblasti hygieny a zdraví Tork® na základě výzkumu restauračních kuchyní zjistil, že pro přípravu špičkového jídla v co nejkratším čase se každá kuchyň snaží zavést pevný sled pracovních úkonů. Pokud je takový pracovní tok zaveden, kuchaři lépe spolupracují a dosahují lepších výkonů. Pokud se však tok pracovních úkonů naruší, začnou se objevovat problémy. Může tedy komplexní systém pracovních procesů za pomoci lepšího plánování a správných hygienických řešení zlepšit efektivitu v kuchyni? Aby to tým značky Tork zjistil, spojil se s Alanem Kinsellou, konzultantem v oboru optimalizace kuchyní, a ve frekventované restauraci uskutečnili „experiment s pracovními procesy“.

Pracovní tok zahrnuje všechny aspekty každodenních procesů restaurace – od rozbití prvního vajíčka k snídani po ozdobení posledního dezertu dne; od prvního přání dobrého jitra po poslední večerní stírání. Dobrý pracovní tok a investice do hygieny jsou nedílnou součástí fungování restaurace.

Nejlepší způsob, jak popsat pracovní tok, je efektivita kuchyně. Kuchaři musí pracovat v prostředí, kde se kuchyní budou pohybovat s lehkostí. Svoji práci pak mohou dělat efektivně, a výsledkem je rentabilita a personál, který není vystavený stresu“, říká Alan Kinsella.

Alan a jeho tým celou kuchyň odshora dolů uklidili a na různá stanoviště nainstalovali produkty značky Tork, jako jsou zásobníky Tork Reflex™. Ty navíc rozmístili strategicky tak, aby zajišťovaly co nejlepší přístup k produktům pro otírání a čištění v době špičky. Vzniklo přehledné a hygienické prostředí, ve kterém je radost pracovat. Nové zásobníky na papírové utěrky Tork Reflex významně přispěly k efektivitě celkových pracovních procesů personálu. Díky novým funkcím, včetně otočné hubice a dávkování po jednotlivých útržcích, lze papír vyjímat pod jakýmkoliv úhlem. Kromě toho se snižuje riziko křížové kontaminace, protože uživatelé se dotýkají pouze útržku, který si odeberou. Boční otevírání, stahovací kryt zásobníku a indikátor potřeby doplnění zaručují velmi snadnou obsluhu při doplňování papíru.

Doporučil bych umístit papírové ručníky do každé sekce kuchyně, včetně vchodu a východu – a do úrovně očí –, aby se mytí a utírání rukou stalo návykem,“ říká Simon Wood, majitel a hlavní šéfkuchař restaurace Wood Manchester a vítěz soutěže MasterChef UK v roce 2015.

S tím, jak času během provozní doby rapidně ubývá, musí být restaurační kuchyně na každý den co nejlépe připraveny. A pokud jsou pracovní tok, hygiena a efektivita v souladu, nemusí personál na dodržování vysokých hygienických standardů příliš myslet. Alan Kinsella to potvrzuje:

Musíme zajistit, aby byla hygiena na nejvyšší úrovni. Nejen, že to vytvoří správný sled pracovních úkonů, který pak zase dá personálu novou energii, ale udržování vysokých hygienických standardů v restaurační kuchyni znamená, že se z toho stane rutina, kdy personál provádí hygienické úkony, aniž by si to vůbec uvědomoval.

Film z experimentu s pracovními procesy Torkhttps://youtu.be/Gfa8-bNADU8

O experimentu: www.tork.cz/reflex