Společnost Essity, výrobce produktů značky Tork, se aktuálně zaměřuje na dodávku nezbytných hygienických potřeb a pomáhá ochránit zranitelné skupiny lidí během krize spojené s pandemií COVID-19. Společnost zefektivnila produkci a zaměřuje se na výrobky, které jsou v těchto dnech nejvíce potřebné. Zároveň klade důraz na ochranu zdraví svých zaměstnanců a zákazníků.

V nelehkém období, kterým teď svět prochází, je pro všechny prioritou starat se o sebe, abychom zůstali zdraví. To znamená spolupracovat ještě lépe než dosud a podpořit lidi v první linii.

Společnost Essity věnovala 200 000 amerických dolarů nadaci Organizace spojených národů (OSN), aby podpořila Světovou zdravotnickou organizaci v preventivních a ochranných opatřeních proti pandemii COVID-19 a také v hledání vakcíny proti této nemoci. Ve spolupráci s iniciativou POPS (Private Organizations for Patient Safety, Soukromé organizace pro bezpečnost pacientů) a místními vládami Essity upřednostňuje dodávky zákazníkům ve zdravotnictví.

Kromě těchto globálních aktivit podporuje Essity novým způsobem i konkrétní nemocnice a zdravotnická zařízení v mnoha zemích.

  • Ve Švédsku zahájilo výzkumné oddělení společnosti výrobu obličejové masky pro návštěvníky. Ve spolupráci se švédskou vládou je společnost schopna vyrábět masky vyšší třídy, které lze využít ve zdravotnických zařízeních. Cílem je vyrobit tři miliony chirurgických masek, přičemž první milion Essity dodá zdarma.
  • V Itálii Essity darovala tamním nemocnicím 51 600 kusů ochranných pomůcek včetně masek, rukavic a brýlí.
  • Téměř 17 000 rolí papírových ručníků Tork věnovala společnost Americkému červenému kříži a organizaci Living Resources sídlící v Albany, která pečuje o hendikepované.
  • V neposlední řadě putovala zásilka se 44 paletami dětských plen a dámských hygienických potřeb uprchlíkům na řeckém ostrově Lesbos.

Značka Tork spadající pod společnost Essity zveřejňuje informace o ochraně před onemocněním COVID-19 na svých webových stránkách. Ty najdete na odkaze https://www.tork.cz/.

Redakce Gastro&Hotel