Horkého letního večera nejdelšího dne v roce, v pondělí 21. června 2021, představila investiční skupina Epitychia Group svůj nový Nadační fond Folklorika. Představení fondu se v restauraci a vinařství Salabka v Praze zúčastnilo na 60 hostů, kteří si vedle tradičních folklorních vystoupení užili i recepci v režii šéfkuchaře Petra Kunce.

 

Nadační fond Folklorika pro podporu dětí v základních uměleckých školách byl oficiálně založen 1. února 2021. Na svoje oficiální představení si však musel několik měsíců počkat. „Oficiální představení fondu jsme chtěli co nejvíce přiblížit blížícímu se festivalu Folklorika, který se uskuteční v druhé polovině léta ve Starém Hrozenkově,“ vysvětlil předseda správní rady fondu, Tomáš Štefánek, který zároveň přítomným hostům v úvodu večera představil misi a ambice fondu. „Salabka má nezapomenutelnou atmosféru, díky které můžete v Praze zažít třeba kus Toskánska, a to kdykoliv se vám zachce. Pro představení našeho nového nadačního fondu jsme nemohli zvolit jiné místo,“ doplnil zakladatel Epitychia Group a člen správní rady fondu, Radim Hatlák.

 

Kulinářská recepce šéfkuchaře Petra Kunce, který řadu let sbíral zkušenosti v Michelinských restauracích ve Spojeném království, nabídla hostům sezónní a nápaditou kompozici plnou chutí a textur. Ne náhodou je i tamní restaurace Salabka zařazena na stránky průvodce Michelin. Vynikající jídlo se samozřejmě nemůže obejít bez výtečného vína, a proto se na programu večera objevila i degustace hned několika tuzemských i zahraničních vinařů. Domácí ze Salabky tentokrát vsadili na Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské modré a Muškát moravský. Tuzemskou nabídku doplnilo rodinné vinařství Verýsek z Velkých Bílovic, které představilo svoje Veltlínské zelené a Neuburger. Ryzlinkem rýnským bylo zastoupeno i vinařství Blatel z Blatnice pod Svatým Antonínkem. Pestrou paletu okouzlujících esencí toho nejlepšího z vinařských fondů Jižní Ameriky, Jihoafrické republiky i Itálie a Španělska nabídla hostům společnost OpenWine.

 

Nadačnímu fondu Folklorika se dostalo během svého představení patřičné pozornosti i stylového doprovodného programu hudby, tance, jídla i vína. „V podobných setkáních našich příznivců budeme určitě pokračovat i v budoucnu. Vážíme si podpory, kterou nám věnují a díky které můžeme i my podpořit talentované děti nebo děti, pro které by bylo studium hudby obtížně dosažitelné,“ uzavřel večer Tomáš Štefánek.

 

Vice informací o možnostech, jak se stát podporovatelem Nadačního fondu Folklorika najdete na nf.zusfolklorika.cz nebo na www.epitychiagroup.com

Redakce Gastro&Hotel