Rok po ostrém startu služby Apple Pay přichází společnost Edenred s další novinkou, která výrazně zjednodušuje klientům placení jídel a volnočasových benefitů. Obě platební funkce firma spojila v rámci jedné čipové karty Edenred Card, která je vydávána ve standardu Mastercard. Zaměstnanci tak již nebudou muset používat zvlášť jednu kartu pro placení jídel a druhou pro platby za volnočasové benefity.

Edenred Card je předplacená karta, na kterou zaměstnavatel pravidelně zasílá prostředky na stravování a volnočasové aktivity. Její hlavní výhodou je, že sama rozliší, z jakého účtu se daná útrata platí – zda jde o platbu z prostředků na jídlo či volnočasový benefit. Zaměstnanci i zaměstnavatelé mají přitom díky přidružené aplikaci přehled o všech platbách.Čipová karta také zajišťuje maximální bezpečnost plateb. Výhodou karty je i to, že k platbě její majitel využívá nejdříve ty prostředky, které jsou na účtu od zaměstnavatele nejdéle.

Zaměstnavatelé tak dostávají možnost v jediném produktu nabídnout 2 benefity, díky kterým firma s 20 zaměstnanci ušetří na daních a sociálním pojištění běžně přes 325 000 Kč. V současné době, kdy nominální mzdy rostou o více než 7% ročně, tak Edenred Card nabízí ideální možnost, jak zaměstnavatelé mohou navýšit čistý příjem svým zaměstnancům výhodně pro obě strany.

Novou Edenred Card si mohou lidé samozřejmě přidat i do svých mobilních zařízení. Platit s ní lze jak prostřednictvím iPhonů, tak i s mobilními přístroji s operačním systémem Android. Společnost Edenred je jedinou firmou z oboru, která nabízí obě možnosti mobilních plateb. Apple Pay nyní rok po startu používá 40 tisíc zákazníků Edenred, dříve zavedenou službu Google Pay pak 30 tisíc lidí. Každý měsíc přibývá 5 000 nových zákazníků, kteří platí jídlo a volnočasové benefity mobilními zařízeními. Počítáme s tím, že toto tempo se díky startu nového produktu Edenred Cardse dvěma peněženkami ještě zrychlí,“ říká Nicolas Eich, generální ředitel společnosti Edenred CZ.

Edenred ČR obsluhuje 700 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven. V oblasti digitalizace patří k lídrům českého trhu. Vedle stravenkových a benefitních platebních karet Ticket Restaurant® a Edenred Benefits nabízí platby mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay a benefitní on-line platformu Edenred Benefity Café.

Skupina Edenred je každodenním společníkem ekonomicky aktivních lidí. Její špičková zprostředkovatelská platforma propojuje 50 milionů uživatelů z řad zaměstnanců se 2 miliony partnerů z řad obchodníků prostřednictvím 830 tisíc klientů z řad firem a veřejných institucí ve 46 zemích. V roce 2018 díky svému globálnímu technologickému vybavení skupina Edenred zpracovala 2,5 miliardy transakcí plateb pro zvláštní účely, provedených zejména prostřednictvím mobilních aplikací, on-line platforem a karet, přičemž jejich celkový objem dosáhl téměř 30 miliard eur.

Na 10 000 pracovníků skupiny se zasazuje o zlepšování života zaměstnanců, zvyšování výkonnosti podniků i růst obratu obchodníků, a to prostřednictvím tří hlavních oblastí činnosti:

  • zaměstnanecké výhody (výživa, stravování, spokojenost, volný čas, kultura, osobní služby);
  • řešení profesionální mobility (palivo, mýtné, údržba, služební cesty);
  • doplňková řešení: služby korporátních plateb (virtuální platební karty, identifikované bankovní převody, dodavatelské platby), incentivy a odměny (dárkové platformy a karty, motivační programy) a veřejné sociální služby.

Společnost Edenred je kotována na pařížské burze Euronext a je součástí následujících indexů: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe a MSCI Europe.

Více informací naleznete na: www.edenred.com

Redakce Gastro&Hotel