ECOVER – cesta k perfektně čisté domácnosti

autor: | Říj 14, 2013 | Novinky z Gastronomie

Ecover – výjimečná řada ekologických čistících produktů na českém trhu

Belgie dala světu mnoho skvělých věcí – nejlahodnější pralinky, pivo Chimay nebo cyklistickou legendu Eddyho Merckxe. Kromě vášně pro čokoládu či cyklistiku jsou Belgičané známí i silným ekologickým smýšlením. Není proto náhoda, že největší světový výrobce ekologických pracích a čisticích prostředků pochází právě odtud.

Ecover je moderní značka, která umožňuje mít čistou domácnost bez škodlivých chemikálií, jež zároveň chrání životní prostředí. A to od výrobních procesů, přes složení produktů, až po vlastnosti obalů. Výroba produktů Ecover, jejichž používání přispívá ke snížení znečištění životního prostředí, vodních toků a zvyšuje bezpečnost domova, podléhá těm nejpřísnějším kritériím. Produkty jsou vyráběné z rychle a 100 % biologicky odbouratelných látek a samotná výroba probíhá také ekologicky – za využití ekologických výrobních procesů, zelené energie a v továrně se „zelenou“ střechou. Obaly produktů Ecover jsou z obnovitelných materiálů, nejčastěji z cukrové třtiny, která je 100% recyklovatelná.

Složení výrobků Ecover je jedinečné. Produkty Ecover jsou vyrobené na rostlinné či minerální bázi BEZ škodlivých chemikálií. Výběr použitých látek také podléhá nejpřísnějším kritériím. Nejdůležitější z nich je rychlý a 100 % biologický rozpad použitých látek, jejich obnovitelnost a také míra toxicity pro vodní zdroje. Většina čisticích prostředků po použití v domácnosti končí totiž právě ve vodě. Všechny složky produktů Ecover se rozpadají rychle a beze zbytku. Jejich negativní dopad na životní prostředí je tak minimální.

Díky používání látek na rostlinné bázi s čistícími vlastnostmi, jsou produkty Ecover velmi účinné a zároveň šetrné k čištěným povrchům, ale i k citlivé pokožce. Těmito látkami jsou například soda bikarbona, kyselina citrónová, výtažky z bylin, škrobu, dřevěných vláken, semena řepky olejky a palmový či kokosový olej. Díky nim mají výrobky Ecover mimořádné čisticí vlastnosti, které směle konkurují přípravkům na chemickém základě. Zároveň jsou cenově dostupné!

Zkuste i Vy udělat něco pozitivního pro životní prostředí a zároveň chránit bezpečí a zdraví Vaší rodiny. Vyzkoušejte produkty Ecover a přesvědčte se, že čistí, leští, perou a změkčují opravdu skvěle. A skutečně jsou EKOLOGICKÉ!

Produkty Ecover můžete koupit v síti prodejen DM Drogerie, vybraných obchodech s bio-produkty a v e-shopu www.eko-naturshop.sk.