E-learning: nová metoda vzdělávání o víně

autor: | Srp 7, 2013 | Novinky z Gastronomie

Národní vinařské centrum přichází s novinkou v oblasti vzdělávacích programů pro širokou veřejnost, pracovníky v oblasti služeb spojených s vínem, pro vinaře i vinohradníky. Již během letošního srpna mohou zájemci absolvovat e-learningový kurz Sommelier junior a Moderní vinař. Hlavní předností této výukové metody je především individuální tempo, které si může každý nastavit podle svých možností a fakt, že za výukou nemusí nikam dojíždět.

Kurz Sommelier junior je vhodný k seznámení se základními informacemi o víně a jeho servisu. Druhý z nabízených kurzů – Moderní vinař – zase nabízí zajímavé a užitečné poznatky zejména pro malé a střední vinaře a vinohradníky.

Oba kurzy jsou tvořeny dvěma částmi: teoretickou a praktickou. Teoretická část probíhá formou e-learningu, takže si vinař může nastudovat potřebnou učební látku v domácím prostředí v libovolném čase. Obsahuje odborné výukové texty, fotografie a také videoukázky. Studenti si poté ověří úroveň svých znalostí prostřednictvím testů. Po zvládnutí teoretické části si studenti procvičí praktické dovednosti při dvoudenním školení, při kterém je vhodný prostor pro diskuzi s lektory a zažití jednotlivých z teorie známých kapitol.

Úspěšní absolventi výukového programu obdrží certifikát o získaném vzdělání.

Více o kurzech naleznete na: www.sommelier-junior.cz a www.modernivinar.cz. Do kurzů se lze přihlásit na stránkách Národního vinařského centra www.vinarskecentrum.cz v sekci kurzy a semináře.