Druhý ročník – Dámské pivní volby – jedinečné ankety popularity piva u nás, vyhlášen!

autor: | Zář 6, 2011 | Novinky z Gastronomie

První dámský pivní klub po dohodě s vedením Českého svazu pivovarů a sladoven vyhlašuje druhý ročník ankety o nejpopulárnější značku piva mezi ženami v České republice.

Anketa, která podle dostupných informací nemá ve světě obdoby, se mezi dámskou částí naší populace vyhlašuje na památku a jako projev uznání Janě Herodkové in memoriam, která byla zakládající členkou a první prezidentkou Prvního dámského pivního klubu. Jana Herodková, profesí novinářka, se o založení klubu významně zasloužila.

Ankety, která proběhne ve dnech 1. až 9. září 2011, se mohou zúčastnit členky Prvního dámského pivního klubu a dále sympatizantky, kterým byla účast na anketě členkami klubu nabídnuta a o nichž je známo, že pivo patří k nápojům, jehož kvality oceňují. Hlasování se nemohou zúčastnit ženy, které pracují v kterémkoliv pivovaře v České republice.

„Velký a příznivý ohlas na anketu v loňském roce nás velmi mile překvapil a to rozhodlo, že vyhlašujeme i další ročník,“ uvedla Hana Černá–Šípková, prezidentka Prvního dámského pivního klubu. „Rostoucí popularita piva mezi dámskou populací jen potvrzuje, že tento nápoj si zaslouží pozornost a anketa tohoto druhu nepochybně jeho popularitu ještě podpoří,“ dodala Hana Černá–Šípková. Účastnice ankety obdrží v nejbližších dnech elektronickou poštou pravidla ankety a anketní lístek se seznamem piv, který mohou podle svých znalostí o pivní značky rozšířit. Označí v anketním lístku tři piva, jež jsou podle jejich názoru nejpopulárnější, a odešlou jej na adresu organizátora akce.

„Ceníme si iniciativy Prvního dámského pivním klubu pivo popularizovat a zbavovat některých chybných mýtů a nejasností a proto jsme rádi, že můžeme společně v pořadí druhý ročník ankety vyhlásit a organizovat,“ uvedl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven „Výzkumy ukazují, že dámská část naší populace pije pivo stále více, což vnímáme jako velmi pozitivní trend,“ dodal Jan Veselý. Vítězem ankety Dámská pivní volba se stane pivo s nejvyšším počtem hlasů členek Prvního dámského pivního klubu a sympatizantek českého piva.

Ocenění získají též piva na druhém a třetím místě, která od příznivkyň českého piva získají nejvíce hlasů. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční při Svatováclavské slavnosti českého piva 2011, která se bude konat 29. září 2011 v Praze. Výsledky budou zveřejněny na internetových stránkách Prvního dámského pivního klubu www.prvni-damsky-pivni-klub.cz