Více než 40 minipivovarů z celé ČR se sejde na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine. Své stánky postaví v sobotu 4. června, v pražském Kongresovém centru od 11:00 hodin. Stačí si zde zakoupit pivo a máte jistotu, že jste přispěli na dobrou věc. Minipivovary na akci totiž darují desítky druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje půjde na konto neziskové organizace Člověk v tísni, na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Součástí akce bude i dražba mimořádných pivních specialit, které nám pivovary na akci laskavě věnovaly. Akce se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a Člověka v tísni a s přispěním Plzeňského Prazdroje a Rodinného pivovaru Bernard. Vstup na akci je zdarma.

Řemeslné minipivovary, jako například Zichovec, Raven, Libertas, Chroust, Obora, Matuška, Břevnovský pivovar nebo Clock na benefiční festival přivezou zejména speciální piva typu IPA, stout, svrchně kvašené ale (ejly) nebo stále populárnější ovocné kyseláče. Pivovary kromě toho přislíbily na akci poskytnout i jejich raritní lahvová piva, často stařená několik let v dubových sudech. Ty budou na akci dražit nejvyšší nabídce.

„Stále platí, že pivovarníci nejsou lhostejní k utrpení ostatních a chtějí pomáhat i tím, co umějí nejlépe,“ říká spoluorganizátorka festivalu Karolína Chroustovská z pivovaru Chroust. „Chtěli jsme festival uspořádat už na samotném začátku války, ale kapacity Kongresového centra byly tehdy potřeba na ubytování lidem prchajícím do Česka před násilím. Využili jsme proto první možný nový termín a akci pořádáme znovu: po dlouhých měsících utrpení, které musejí oběti války zažívat, je totiž pomoc potřeba možná ještě o něco více.“

Pro festival se zvedla vysoká vlna podpory z celé republiky včetně větších pivovarů. Finančně i vlastní účastí ji podpoří Plzeňský Prazdroj. Hlavní město Praha poskytne prostory Kongresového centra. Firma manGoweb vytváří zdarma prezentaci festivalu na webu a sociálních sítích. MgA. Přemysl Zajíček přispěl vytvořením vizuální identity. „Podpora festivalu nám opravdu vyrazila dech. Je vidět, že svět je u nás ještě v pořádku,“ říká spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

Vstup na akci je zdarma.

Místo:
Festival se koná v přízemí pražského Kongresového centra. Vstup ze severní části vchodem číslo 1. Nejsnáze se na festival dostanete metrem „C“, stanice Vyšehrad.

Mapa

Čas:
V sobotu 4. června 2022. Brány se otevřou již v 11 hodin dopoledne a pojedeme až do 23:00.

Pivo:
Na pípách se prostřídá přes 100 druhů piva od více než 40 pivovarů. Čepovat budeme do skla o objemu 0,3 litru.

Seznam pivovarů

Jídlo:
Před Kongresovým centrem bude několik stánků a food trucků. Burgery, maso, klobásy, hranolky – prostě festivalová klasika. Podstatnou část tržeb z jídla také obdrží sbírka SOS Ukrajina. I za jídlo se bude platit žetony.

Aukce:
Během dne se budou dražit různé vzácné láhve s pivem. Výtěžek z dražby bude ze 100 % věnován nevládní organizaci Člověk v tísni.

Další informace na:
Drink for Ukraine
Drink for Ukraine – Hlavní stránka | Facebook
Drink for Ukraine (nový termín): Benefiční pivní festival | Facebook