Dopřejte svým hostům masáže – ocení je!

autor: | Bře 9, 2017 | Management | 0 komentářů

Hosté hotelů a penzionů jsou právem stále náročnější. Dávno už nestačí splnit jim pouhá dvě očekávání – dobře se najíst a vyspat. Chtějí mnohem více.  Jednou z čím dál více žádaných služeb jsou masáže ve všech podobách…

Žádné kvalitní ubytovací zařízení se bez takzvané wellness zóny už neobejde. Samozřejmě, že ne každý penzion si může dovolit rozmanitou nabídku wellness služeb, ale masáže by rozhodně neměly chybět. Dobrý masér či masérka a příjemná, účelová místnost, kvalitně vybavená pro hladký průběh této dotykové procedury, nikoho finančně nezruinuje. Inspirujte se možnostmi, které svět masáží nabízí…

Proč  právě masáž?

Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života,

plného stresu a nedostatku pohybu. Tento způsob života je často příčinou bolestí zad a hlavy, ztuhlosti a nervozity. Masáž přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu, zatěžují organismus a jsou často zdrojem bolestí nebo otoků. Kromě fyzického působení mají také velmi blahodárný vliv na naši mysl. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, který je v dnešní hektické době mnohdy příčinami ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen. Masáž snižuje  nahromaděné napětí a staženým, bolavým svalům navrací pružnost. Proto se každý cítí po proceduře spokojenější a má více energie.

Tradiční thajská masáž

Tato masáž se praktikuje už dva a půl tisíce let a využívá se při ní především toku energie v dráhách – meridiánech, které probíhají tělem. Původně se tento druh masáže provozoval v buddhistických chrámech – zřejmě proto i dnes je masírovaný zcela oblečen, tak, jako kdysi masírovaní mniši.

Díky thajské masáži se klient dostane do dobré fyzické kondice a psychické pohody, maximálně uvolní celý pohybový aparát a pročistí energetické dráhy.

Masér používá  k masírování celé tělo, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a nenásilné.

Přes intenzitu techniky není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného.

Jávská masáž

Přináší uvolnění a uklidnění po nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku, uklidňuje, navozuje příjemnou náladu, odstraňuje únavu a posiluje regeneraci celého organismu. Poradí si s ochablostí, ztuhlostí, zkrácením a bolestivostí svalů tím, že je uvolňuje cíleným nenásilným protahováním a účinky éterických olejů. Současně napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Přispívá k zlepšení krevního a mízního oběhu. Tím pomáhá odstraňovat zplodiny látkové výměny a zbavuje únavy.

Masáž lávovými kameny

Při této nevšední masáži se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle. Masáž pochází z Číny a jejím cílem je harmonizovat čakry (energetická centra) na těle a vyrovnávat energii v meridiánech. Při masáži vstupuje do těla teplo, které sálá z vyhřátých lávových kamenů, a tak dochází k aktivování energetických drah. Masáž působí velice blahodárně na mysl masírovaného a perfektně uvolňuje ztuhlé svaly, které se při masáži krásně prohřejí a uvolní.

Medová masáž

Netradiční typ masáže, při níž masér používá med, kterým potře klientova záda, a speciální technikou vmasíruje do těla. Med vlivem napětí a podtlakem vytahuje z těla škodlivé látky -houstne a barví se. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů, které „vyplavou„ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem. Med odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Medová masáž se doporučuje lidem, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Je účinná jako prostředek k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem.

Lymfatické masáže

Další z pestré škály procedur, která přispívá k očistě organismu, posílení imunity, napomáhá k regeneraci sil a zmírnění svalové únavy. Mnoho klientek si ji vychvaluje, protože zmírňuje projevy celulitidy. Jako první se masírují uzliny v oblasti krku, což je takový malý centrální systém, který je potřeba otevřít. Dochází tak k celkové aktivaci lymfatických cest a pokožky. Druhá část procedury spočívá v akupresuře a jemné masáži všech klíčových bodů lymfatického systému s použitím různých masážních prostředků a zábalů z různých bylin a éterických olejů. Z těla tak odcházejí přebytečné a škodlivé látky. Tento druh masáží  by si neměli dopřávat lidé s poruchami a nemocemi štítné žlázy a záněty žil.

Čokoládová masáž

Masáž horkou čokoládou patří mezi hity masážních salónů a je o ní ze strany hotelových hostů a návštěvníků wellness center velký zájem.

Výjimečnost čokolády byla známá již před více než dvěma tisíci lety. Tehdy se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů, je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein a v kůži aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny –  zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži či zábalu vstřebává tělo přes pokožku vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci a odplavuje toxické látky z těla.

Čokoláda vrátí kůži pružnost a pomáhá redukovat strie. Procedura je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky.

Havajská masáž

Tuto masáž, která pochází z Havajských ostrovů, provádí masér hlavně předloktím s využitím váhy a těžiště těla. Pomáhá uvolnit energetické bloky i zatuhlé svaly. Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik, které svou rytmikou a energickým potenciálem mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Speciální exotická aromaterapie může umocnit pocit klidu a pohody. Dobře provedená masáž navodí velice příjemný pocit uvolnění a harmonizuje tělo i lidskou duši. Má vynikající relaxační a terapeutické účinky. Z tohoto důvodu ji také klienti hodně vyhledávají.

Klasická relaxační masáž

Donedávna jedna z mála nabízených masáží. Uvolňuje svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny…). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad.

Reflexní masáž

Při této masáži se využívá znalosti reflexních bodů na chodidlech a dlaních, které odpovídají daným orgánům našeho těla. V podstatě se dá říci, že každému orgánu v těle přísluší určité reflexní body. Každý reflexní bod je zakončením reflexní dráhy, která prochází od mozku přes jednotlivé orgány a končí na našem chodidle.

Reflexní terapie pomáhá při odstraňování bloků reflexních drah a zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Masér pozná příčiny zdravotních problémů a působením na reflexní body dovede velice pozitivně působit na orgány v lidském těle. Masáž harmonizuje celé tělo masírovaného včetně jeho orgánů.

 

Text: Michaela Šulcová

Foto: Archiv