Domino´s Pizza otevřela 10 000. provozovnu!

autor: | Říj 10, 2012 | Novinky z Gastronomie

Téměř 53 let poté co v Ypsilanti (Michigan) byla otevřena první provozovna ;Domino´s Pizza, dnes firma v Turecku dosáhla nového významného mezníku a ;otevřela zde svou 10 000. provozovnu. Turecko je pro tuto světovou jedničku ;v oblasti donášek pizzy jedním z nejrychleji rostoucích trhů.

Pouhý den po otevření svého 9 999. obchodu v Carlsbadu (Kalifornie) otevřela firma Domino´s Pizza svou 10 000. provozovnu v Kaligthane, části Istanbulu. Slavnostního otevření se zúčastnil prezident
a ;generální ředitel firmy J. Patrick Doyle.

“Obrovské úsilí mnoha lidí a tvrdá mnohaletá práce nám umožnili dosáhnout ;tohoto skvělého mezníku, ze kterého mají radost všichni, kdo mají s firmou ;Domino´s Pizza co do činění,” řekl Patrick Doyle. ” V posledním půlstoletí ;jsme zažili několik vzestupů a pádů. Díky našim nadšeným franšízantům a ;odhodlání lidí, kteří se odmítli vzdát, se nám podařilo vypořádat se se ;všemi problémy. Naším cílem bylo otevřít 10 000 provozoven a využít tuto ;významnou událost jako základ
pro budoucí ještě větší růst. Nyní jsme ;tohoto mezníku konečně dosáhli a jsme nadšeni. Zítra do toho zase půjdeme.”

Richard Allison, výkonný viceprezident firmy Domino´s pro zahraničí, dodal: ;”Je samozřejmé, že výchozím trhem pro firmu Domino´s Pizza byly Spojené ;státy Americké, ale v posledních letech významně rostlo i naše zahraniční ;podnikání. Průkopnické trhy, jako Austrálie, Mexiko, Indie a
Velké ;Británie, kde je firma Domino´s všude jedničkou na trhu z;hlediska tržního ;podílu, nám pomohli vydláždit cestu k expanzi do dalších částí světa. Díky ;naším průkopníkům tak dnes mohou franšízoví partneři jako je firma Fides, ;která vlastní v Turecku více než 250 provozoven, rychle růst a stát se ;jedničkou na trhu v relativně krátké době.”

;Počet provozoven firmy Domino´s v zahraničí již letos překonal počet provozoven v USA a dnes také více než polovina tržeb firmy, které dosahují ;téměř 7 miliard dolarů, pochází ze zahraničí.
Domino´s Pizza v Turecku vlastní a provozuje firma Fides, investiční fond, ;který řídí generální ředitel Aslan Saranga. Během týdne oslav dá Domino´s ;Pizza svým fanouškům na Facebooku v Turecku 10 tisíc pizz zdarma a současně ;na všechny online objednávky poskytne slevu 50%.

Nová provozovna je ve stylu “Pizza Theater”, který byl představen letos v ;létě v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Provozovna umožňuje všem zákazníkům prostřednictvím výlohy nahlédnout do tajů a umění přípravy ;pizzy. Tento návrh vytvořila firma Chute Gerdeman, přední projekční ;kancelář z Columbusu ve státě Ohio, která získala řadu ocenění.

;