V oblíbené pražské restauraci Červený jelen pokračují v konání dobrých skutků. Ke zdejšímu týmu se coby „dobroexternista“ připojila další známá osobnost – po Evě Samkové či Benu Cristovaovi je to  Veronika Dinišová alias Besky. Vítězka 5. řady soutěže MasterChef Česko společně s Klárkou Řezníčkovou, pastry chefkou Červeného jelena, vytvořila skvělý letní dezert Nebesky od Besky. Koule s peříčkem z bílé čokolády ukrývající mangový mousse a maracujový střed, v základu s Malibu a kokosem…. Neodolatelná delikatesa je v Červeném jelenovi v prodeji od 9. 5. po limitovanou dobu. Výtěžek půjde na konto nadace ADRA, kterou Besky podporuje.

Spojení chutí v nebeském dezertu je pre mne osudové. Miluji mango, kokos a Malibu. Takže volba byla jasná, chtělo to už jen osvěžit maracujou a přidat čokoládový křup. Dokonalé nebe na talíři. Výtěžek z prodeje poputuje charitativní organizaci ADRA, kde jsem patronkou, právě i proto, že je to komplexní organizace, která umí pomáhat na mnoha frontách,“ říká Besky.

V naší společnosti věříme, že dobrodiní plodí další dobro. A proto jsme vymysleli tzv. dobrovaření a dobročepování. Princip je jednoduchý. V obou případech veřejně známější člověk stráví několik hodin buď s naším executive chefem Markem Fichtnerem, nebo mistrem výčepním Mírou Pantátou Nekolným. V případě dobrovaření vznikne díky této spolupráci jídlo či dokonce celé menu, které pak minimálně týden (spíše déle) prodáváme a z něhož jde veškerý zisk na předem určený projekt. Dobročepování je kratší, ale o to intenzivnější… Dobrovýčepní totiž po zácviku rovnou čepuje 2–3 hodiny pivo buď přímo veřejnosti, nebo skupině přátel, které si při této příležitosti pozve. Z každého vyčepovaného piva jde 10 korun opět na předem určený projekt. Nově jsme přidali i formát dobropečení,“ upřesňuje Jiří Panuška, spoluzakladatel a CMO skupiny Red Castle Hospitality Group, do které patří také restaurace Červený jelen.

Zatím se do charitativního projektu zapojili třeba olympijská vítězka Eva Samková (dobročepování), výtvarnice Eliška Podzimková (dobrovaření), hudebník a herec Vojtaano (dobročepování), foodblogerka Markéta Pavleje (dobrovaření) či zpěvák Ben Cristovao (dobrovaření). Dohromady vyčepovali a uvařili dobrodiní v hodnotě 150 000 korun.

O restauraci Červený jelen

Restaurace Červený jelen vznikla v roce 2019 podle projektu architekta Stanislava Fialy v prostorech bývalé Anglicko-československé banky navržené českým architektem Josefem Gočárem. Nachází se v pražské Hybernské ulici v barokním Swéerts-Sporckově paláci, jehož původním majitelem byl hrabě Špork, zakladatel českého myslivectví, řádu sv. Huberta a donátor umění. K jeho zálibě v myslivectví odkazuje nejen název restaurace, ale také sochy létajících červených jelenů z dílny českého sochaře Michala Gabriela.

Restaurace Červený jelen propojuje krásnou gočárovskou „modernisticko-funkcionalisticko-kubistickou“ achitekturu, vřelý a pohostinný servis, kvalitní výběr nápojů a moderní pojetí gastronomie založené na citlivém mixu kvalitního grilovaného masa, zeleniny a à la carte jídel od týmu pracujícího pod vedením známého šéfkuchaře Marka Fichtnera.

Redakce Gastro&Hotel