Doba prohibice stále přitahuje, bary na tom profitují

autor: | Srp 17, 2017 | Gastro & Travel | 0 komentářů

Trend speakesies, barů jako z doby prohibice, ve Spojených státech (a v Brně, dlužno dodat) trvá. Tady je pár tipů, kam se za nimi v New Yorku vypravit, a zároveň sem tam nějaká ta rada, jak je najít a jak se dostat dovnitř.

Iluze prohibice v NY barech

PDT (Please Don´t Tell) to bere hodně vážně. Lze ho najít pod tmavým schodištěm vedoucím do podniku rychlého občerstvení Crif Dogs. Vzadu je telefonní budka. Vytočte 1 a skryté dveře se otevřou. Což ještě neznamená, že si dáte drink. Bez rezervace jste prakticky bez šance!

DEATH & CO. se zařadil velmi rychle mezi současné nejslavnější bary města. Na barovém menu jsou většinou vlastní kreace jeho barmanů (stojí za povšimnutí, že se žádné značce nenadržuje); jsou komplikované až běda, ale zjevně úspěšné. Klasiku zastupují pouhé tři tituly. Dva jsou z dílny − a snad na počest − Harry Craddocka, jenž 18. října 1919 údajně protřepal v baru Holland House na Manhattanu (!) poslední legální Martini ve Spojených státech a emigroval do Spojeného království, jeden se připisuje Charlesi Bakerovi (legendární barman a autor výroku Vlažné drinky dělají vlažné hosty).

ANGEL´S SHARE je přístupný neoznačenými dveřmi japonského restaurantu Village Yokocho již od roku 1994. Zaměřuje se na asijský přístup k filozofii speakeasies. Podává saké, japonskou whisky a orientální koktejly na bázi rumu, Bourbon whiskey a ginu.

APOTHÉKE evokuje ztracenou eleganci barů minulosti stejně jako brlohy pijáků absintu.

THE RAINES LAW ROOM se nachází v neoznačeném objektu bez oken v Chelsea.

EMPLOYEES ONLY zahájil provoz v roce 2004 a nabízí jak klasické koktejly, tak fancy drinks.

BATHTUBE GIN to dovedl hodně daleko; uprostřed místnosti je měděná vana. Měla připomínat výrobu alkoholu, jehož nevalnou chuť bylo nutno vylepšovat bylinami a kořením. Bar je přístupný přes prodejnu kávy. (Což mi připomíná jeden bar v Jihlavě, do něhož vede cesta přes prodejnu textilu.)

Text: Alexander Mikšovic Foto: Archiv