Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Strážnicka

autor: | Čvn 3, 2015 | Novinky z Gastronomie | 0 komentářů

Již 6. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2015. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici, kde proběhne start výletu. Registrace účastníků bude probíhat přímo na místě. Pro cyklisty, ale i pěší budou nachystaná zajímavá zastávková místa s koštem vín i místních specialit. Cíl výletu se nachází v unikátních petrovských Plžích, které se řadí k jedněm z nejhezčích sklepních areálů na jižní Moravě. Na účastníky tam čeká bohatý doprovodný program zahrnující Otevřené sklepy Strážnicka, gastronomické zážitky, cimbálovou muziku i slosování o cyklistické a vinařské ceny.

Putování po vinařských stezkách Strážnicka láká zájemce nejen na proslulé jihomoravské víno, ale i k seznámení se s místními památkami a zajímavostmi. Na cyklisty a turisty čeká 8 zastávkových míst, na kterých se mohou občerstvit, ochutnat místní víno nebo třeba vylézt na rozhlednu. „Akce začíná v sobotu na náměstí Svobody ve Strážnici, kde se mohou účastníci od 9 do 11 hodin zaregistrovat. V rámci startovního poplatku ve výši 120 Kč obdrží kromě skleničky také cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a dále vstup zdarma na akci Otevřené sklepy Strážnicka v cíli závodu,“ říká organizátorka akce Eva KvapilováNadace Partnerství.

V rámci výletu okolím Strážnicka jsou pro účastníky připraveny různě dlouhé trasy. Ta delší  má 45 km a je určena pro zdatné cyklisty. Pro ty méně odvážné se nabízí kratší trať v délce 33 km. Speciální 15 km trasa je  nachystána pro pěší. Všechny tři varianty výletu vedou okolím mnoha míst atraktivních  k navštívení. V Kněždubu si zájemci prohlédnou selský domek a ochutnají krajové speciality. V Tvarožné Lhotě si zase pochutnají na specialitách z oskeruší a okoštují domácí guláš. Všechny zastávky budou otevřeny 3 hodiny, což poskytuje účastníkům dostatek času k prozkoumání jednotlivých stanovišť.

Cílem putování je unikátní sklepní ulička v petrovských  Plžích, kde bude pro účastníky i širokou veřejnost připraven doprovodný program. V historických vinařských sklepech nabídne ochutnávky vín 12 vinařů, chybět nebude ani dobré jídlo a příjemná atmosféra při poslechu cimbálové muziky. Od 17 hodin proběhne slosování odevzdaných cyklopasů a vyhlášení výher v podobě atraktivních cen, jako jsou vína z regionu či dárkové poukazy na dovolenou na vinařských stezkách.

Pro více informací navštivte webové stránky Putování po vinařských stezkách Strážnicka.

Co je Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Putování po vinařských stezkách Strážnicka je sportovně-kulturní akce pro cyklisty i pěší turisty. Pořádá jej Nadace Partnerství ve spolupráci s Vinaři Strážnicka. Pěší i cyklistické trasy zavedou účastníky do vinařských obcí, jako jsou Strážnice, Vnorovy, Tvarožná Lhota, Petrov a další. Pro účastníky akce je v cíli připraven kulturní program – Otevřené sklepy Strážnicka,  cimbálová muzika i gastronomické zážitky.

O Nadaci Partnerství

Tato organizace pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně postavila vzdělávací centrum Otevřená zahrada, které je určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit. Více na www.nadacepartnerstvi.cz