Ve čtvrtek 2. února velvyslankyně Peru v;České republice, paní Marita Landaveri, ve spolupráci s;Ivanou Michalovou, ředitelkou hotelu Hoffmeister, slavnostně zahájí DNY PERUÁNSKÉ KUCHYNĚ, které v;hotelu Hoffmeister budou probíhat až do konce března.

Návštěvníci mají možnost vychutnat speciální nabídku peruánských pokrmů, které se budou během Dnů peruánské kuchyně v;hotelu Hoffmeister podávat:

O;;;;;; Bramborový dortík plněný kuřecím salátem – Causa rellena con pollo – CZK 120,-

O;;;;;; Chobotnice s;chutí černých oliv – Pulpo al Olivo – CZK 220,-

O;;;;;; Hovězí polévka se zeleninou a mlékem – Sopa Criolla – CZK 120,-

O;;;;;; Dušené kuřecí maso v;aji omáčce s;dušenou rýží – Ají de gallina – CZK 350,-

O;;;;;; Marinovaná hovězí svíčková pečená se zeleninou a bramborami – Lomo saltado – CZK 420,-

O;;;;;; Roláda s;mléčným karamelem, vanilková zmrzlina – Pionono – CZK 120,-

Součástí Dnů peruánské kuchyně je také výstava fotografických obrazů fotografa Giorgia Bikkala, nazvaná Colors of Mancora (česky Barvy Mankory). Výstava potrvá v;galerii hotelu Hoffmeister do konce března a je přístupná pro širokou veřejnost.

Speciální událostí během daných dnů bude i tematický Peruánský brunch, který se koná v;hotelu Hoffmeister, 26. února 2012 od 11:30 do 15:30 hod. Cena na osobu 790 Kč zahrnuje včetně bohatého výběru peruánské studené a teplé kuchyně i neomezenou konzumaci alkoholických a nealkoholických nápojů. Pro děti je připraven dětský koutek. Děti do 6 let zdarma, od 7 – 15 let je cena 390,- Kč.

Jeden z;důvodu únorového termínu zahájení Dnů peruánské kuchyně jsou oslavy Pisco Sour Day. Od roku 2003 jej obyvatelé Peru slaví první víkend v;únoru. Jedná se o vyvrcholení několikadenních peruánských slavností národního nápoje, který se skládá z;Pisca, z;citronové či limetkové šťávy, vaječných bílků a sirupu. Tento nápoj připravili barmani Alfonso Bregoye a Graciano Cabrera y Alberto Mezarina. Název nápoje Pisco sour byl patentován v;hotelu Maury v;Peru, avšak jeho celosvětová popularita vzrostla díky legendárnímu hotelu Bolivar, který navštěvovaly hollywoodské hvězdy jako například Ava Gardner a Orson Welles.Během oslav nabízí peruánské bary více než 30 druhů koktejlů na bázi Pisca.

Redakce Gastro&Hotel