Artisans of Taste je výzva určená pro všechny barmany, kteří se chtějí zdokonalit ve svém řemesle a porovnat své dovednosti s kolegy z celé Evropy.

Účastníci mají za úkol připravit unikátní koktejl a přihlásit jej do soutěže v letním období. Nicméně je třeba jednat rychle, protože registrace bude uzavřena po dosažení kapacity 30 drinků. O vítězích rozhodne porota složená z odborníků z TOP 50 barů světa. Zkušení odborníci doporučují zaměřit se na udržitelnost a využití lokálních surovin, což jsou aktuální trendy ve světě barmanství.

Rum Diplomático, prémiový venezuelský rum s bohatou historií, přináší tuto vzrušující výzvu do Evropy. Soutěž Artisans of Taste: Cocktail Competition hledá kreativní barmany, kteří dokážou spojit své dovednosti a fantazii při tvorbě koktejlů na bázi rumu Diplomático. Hodnocení přihlášených receptur se zaměří na originalitu, techniku přípravy a příběh, který za nimi stojí, přičemž zvláštní důraz bude kladen na udržitelnost a maximální využití použitých surovin, což jsou klíčové trendy v současné mixologii. Vítěze vybere porota složená z týmu Diplomático Global a předních světových barmanů.

Barmani z Velké Británie, Francie, Itálie, Německa, Španělska, Norska, Švédska, Řecka, Maďarska, Rumunska, České republiky a Slovenska mohou své koktejly přihlašovat od 15:00 dne 15. července. Registrační okno bude otevřené do 15:00 dne 5. srpna nebo do naplnění kapacity 30 drinků pro Česko a Slovensko. Jakmile se tento počet naplní, registrace bude uzavřena.

Vítěz z každé země získá šestidenní výlet do Venezuely, kde navštíví destilérku rumu Diplomático. Tento výlet poskytne jedinečnou příležitost vidět místo, kde vzniká tento legendární rum, a dozvědět se více o jeho výrobním procesu a dalších zajímavostech.

„V Diplomático jsme hrdí na to, že můžeme podporovat a rozvíjet největší barmanské talenty nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Těšíme se na soutěžní drinky a doufáme, že okouzlí nejen naši náročnou porotu, ale i všechny, kdo je ochutnají, a ukáží, že rum Diplomático je skvělou volbou pro míchané drinky,“ říká Lenka Kotenová/František Holeček. Více informací o soutěži a podmínkách účasti naleznete na webových stránkách www.diplomaticoandco.com.