Společnost Stock Plzeň Božkov vyrobila a zdarma dodala 90 000 lahviček o objemu 0,2l s desinfekcí na ruce. Desinfekce bude chránit především personál obchodů s potravinami a pracovníky potravinářských podniků. Může být použita i ve zdravotnických zařízeních.

Společnost Stock Plzeň Božkov využila své produkční kapacity a vyrobila v průběhu minulého týdne odhadem 90 000 lahviček o objemu 0,2l, které obsahují aromatický desinfekční prostředek se zvlhčovačem pokožky, vhodný pro desinfekci rukou. Po dohodě s Potravinářskou komorou a Ministerstvem zemědělství je zdarma poskytla státu a část zavezla přímo řetězcům s potravinami, které je použijí pro ochranu svých zaměstnanců.

Další desinfekce ve velkoobjemových kontejnerech byla poskytnuta Plzeňskému kraji a městu a má sloužit především pro záchranáře a příslušníky hasičských sborů.

„Bereme jako naši povinnost zapojit se do boje proti koronaviru, zvlášť v okamžiku, kdy pomoci reálně můžeme. Děkujeme všem záchranným složkám, ale i pracovníkům v potravinářských provozech a obchodech za práci, kterou odvádějí, a chtěli jsme jim takto pomoci,“ řekl ředitel Stock Plzeň Božkov Jan Havlis.

Redakce Gastro&Hotel