Dejte zelenině šanci, v Mangaloo si pochutnáte na tekuté!

autor: | Zář 24, 2013 | Novinky z Gastronomie

Zeleninu do svých jídelníčků zařazujeme často hlavně proto, že je zdravá, dietní a ze všech stran slyšíme, že by se jíst prostě měla. Málokdy ale potkáte nadšence, který by ji uváděl jako své neoblíbenější jídlo. Síť freshbarů Mangaloo se proto rozhodla jednou provždy dokázat, že na zelenině si můžete opravdu pochutnat. Konkrétně v podobě osvěžujících a vitamíny nabitých nápojů, které se po ochutnání dost možná stanou vašimi nejoblíbenějšími fresh džusy.

Při výrobě zeleninových freshů se používá hlavně podzimní zelenina, takže právě teď je ideální doba vychutnat si super čerstvé vitamíny. Dostupná je ale samozřejmě celoročně. V nápojích se nejčastěji setkáte s mrkví, řepou nebo celerem. Ať už se rozhodnete pro Drsný zeleninový fresh (od 59 Kč/300 ml), který je čistě ze zeleniny, nebo Jemný zeleninový fresh (od 55 Kč/330 ml) říznutý jablkem (takový zeleninový pro začátečníky), určitě budete jeho chutí příjemně překvapeni.

Dietoložka Pavlína Zdeňková Kroužková, která spolupracovala na menu Mangaloo, doporučuje zeleninové drinky i pro redukční diety. Zeleninovými nápoji vhodně doplníte detoxikační kůru například před tím, než se pustíte do hubnutí. Oproti ovocným freshům mají navíc nižší hladinu cukru, takže jsou při dietě vhodnější. Zeleninový fresh mrkev-pomeranč-zázvor (od 59,- Kč/ 300 ml) je zásobárnou vitamínů a minerálů, takže posílí imunitu a pomůže ve zdraví přečkat zimu.