Kvůli opatřením v boji proti COVID 19 se ruší každoroční populární akce Mattoni Grand Drink (MGD) a Mattoni Koktejl Festival (MKF) plánované na přelom června a července. Vzhledem k očekávané masové účasti na obou akcích by nebylo možné splnit stanovené podmínky omezené účasti.  

Zpráva přichází po oznámení zrušení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, se kterým byly akce časově i místně spjaty. MGD a MKF se tak zařadily na seznam zrušených akcí, jako například Bernard Fest, Letní Letná, Svět knihy, Colours of Ostrava.

Vzhledem k mezinárodní situaci budou MGD i Festival realizovány v roce 2021, stejně jako filmový festival. „Je nám líto, že se tradiční oslava nealko koktejlů nemůže konat. Zdraví a bezpečnost návštěvníků je ale přednější. O to více času teď věnujeme přípravám ročníku 2021, na kterém opět přivítáme barmany z celého světa“, uvedl Jan Kolafa, manažer značky Mattoni.

Světového finále v míchání nealkoholických drinků Mattoni Grand Drink se každý rok zúčastní barmani z celého světa soutěžící o prestiž a finanční odměnu 10 tisíc dolarů. MGD i hudební festival MKF se po letech konaných na pražském Staroměstském náměstí s velkou účastí chystaly letos odehrát v Karlových Varech.

Oslava nealkoholických koktejlů měla vyvrcholit v době konání filmového festivalu tradiční hudební akcí Mattoni Koktejl Festival, která každoročně hostí hvězdy české populární hudby a je pro návštěvníky zcela zdarma. V minulých letech vystupovali na MKF interpreti jako David Koller, Tomáš Klus, Barbora Poláková, skupina Chinaski a další.

Průměrná návštěvnost v posledních ročnících MGD/MKF čítala 10 tisíc lidí a akce představovala symbolický začátek léta. Letošní ročník byl obzvlášť očekáván s entuziasmem, a to díky přítomnosti filmových fanoušků KVIFF, pro které se MKF mohl stát ideálním oddechovým místem.

O SOUTĚŽI MATTONI GRAND DRINK

Mattoni Grand Drink je celosvětově uznávaná barmanská soutěž s dlouhou tradicí. Letošní 22. ročník je zároveň deváté oficiální Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů, konané pod záštitou IBA. Svojí dosavadní historií si tato soutěž na mezinárodní scéně vydobyla vysoké renomé. Základem všech soutěžních koktejlů je vždy minerální voda Mattoni.

Mattoni Grand Drink je rovněž znám tím, že určuje trendy v oboru. Ty nejlepší kreace se pak snadno dostávají na nápojové lístky barů na celém světě – Mattoni Grand Drink už totiž ve své historii prošel několika evropskými metropolemi, v Praze se tento rok soutěž koná pojedenácté a již šestým rokem je v Praze soutěž doprovozena velkýmhudebním festivalem Mattoni Koktejl Festival. Český zástupce dosud zvítězil dvakrát – v roce 2013 se to povedlo Achimu Šiplovi s drinkem Walu Forever Young. Loni skončil na skvělém druhém místě Jiří Boháč s drinkem IQ Mattoni.

O PŘÍRODNÍ MINERÁLNÍ VODĚ MATTONI

„Kde je život, tam je Mattoni“ – pokud je voda v oblacích, je pro všechny stejná. Voda v srdci prastarých geologických vrstev sopečného původu u Karlových Varů se však stává jedinečnou. Zde v panenské přírodě se rodí Mattoni, oficiální voda Mezinárodní barmanské asociace. Ideální přírodní minerální voda pro zdravou chuť do života na každý den. Více na www.mattoni.cz

Redakce Gastro&Hotel