Další medailová žeň našich vinařů. Tentokrát vezou ocenění z Londýna

autor: | Kvě 31, 2012 | Novinky z Gastronomie

Jen několik dní po úspěšném vystoupení na soutěži vín Concours Mondial de Bruxelles slaví moravští vinaři další triumf. Tentokrát si naše vína na prestižní londýncké soutěži Decanter World Wine Awards vysloužila 57 ocenění. Prezentaci našich vín za finanční podpory Vinařského fondu organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Šest stříbrných, 21 bronzových medailí a 30 diplomů si rozdělilo 22 našich vinařských firem. Nejúspěšnějším vinařstvím v Londýně byl Znovín Znojmo se ziskem tří stříbrných medailí, jedné bronzové a dvou diplomů. Dařilo se také Novému vinařství (1 stříbrná, 2 bronzové a 1 diplom) a Vinařství Josef Dufek (4 bronzové). Dobrá zpráva je, že v Londýně bodovalo mnoho vín, která získala ocenění také na nedávné soutěži Concours Mondial de Bruxelles. Našim vinařům se tak pomyslně podařilo obhájit skvělá hodnocení z Guimaraes.

„Nejvíc nás těší, že se v Londýně mezi světovou špičku probojovala typově všechna naše vína bez rozdílu barvy, ročníku nebo přívlastku. Ve světě je díky tomu Česká republika vnímána jako země, kde vinaři umí vyrobit skvělá bílá i červená vína, jedinečná rosé, sekty hrdě konkurující francouzské elitě a zcela výjimečná ledová a slámová vína, a to navíc v dobrých i složitějších ročnících,“ komentoval šíři záběru udělených ocenění Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Celkem se 9. ročníku soutěže zúčastnilo více než 14;000 vín z celého světa, která hodnotili porotci z;25 zemí.

Ocenění našich vinařů na Decanter World Wine Awards jsou důležitá zejména z;hlediska jejich postavení nejen na britském trhu. Je to také signál pro další naše výrobce, aby se neostýchali více prezentovat na mezinárodních soutěžích. Jedině ve vysoce konkurenčním mezinárodním srovnání mohou nejlépe dokázat, že patříme k;evropské špičce ve všech druzích vín.