Během prvních třech let se prošlo po Stezce korunami stromů Lipno již přes milión návštěvníků. Stala jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v Jihočeském kraji, ale dokonce v celé České republice. Provozovatelé prokázali, že sezóna na Lipně nikdy nekončí. „Stezka korunami stromů je totiž otevřena po celý rok a v každém ročním období dokáže návštěvníky něčím překvapit. Výročí otevření připadá na 20. července a program oslav je zaměřený již tradičně na rodiny s dětmi,“ zve návštěvníky Filip Pekárek.     

Po slavnostním zahájení v deset hodin a budou postupně následovat vystoupení Vojtána Vrtka s kejklířským divadlem, koncerty Martina Maxy nebo zábavné soutěže a triky klaunky Pepinky. „Celý program je koncipován pro děti, které budou bavit kejklíři, klauni nebo žongléři. K vidění budou i artisti na vysokých chůdách,“ přibližuje průběh třetích narozenin Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. „Chybět nebude ani lišák Fox nebo výtvarný lesní ateliér. Aktivit v okolí Stezky bude opravdu hodně. Maminky se můžou těšit na dva koncerty Martina Maxy – v 11 a ve 13 hodin,“ doplňuje Pekárek.

Lipenská Stezka korunami stromů působí jako magnet. Během třech let ji navštívilo již přes milión návštěvníků. „Neustále vylepšujeme doprovodný program nebo rozšiřujeme doplňkové aktivity. Populární jsou pracovní listy pro děti nebo kvízové otázky umístěné podél návštěvnické trasy,“ prozrazuje recept na úspěch Filip Pekárek.