Již od roku 2012 se přímo u chřestového pole farmy Český chřest na Mělnicku konají tradiční chřestové slavnosti, kam dorazí několik tisíců milovníků této suroviny. Rok 2023 je ale velkým milníkem. Firma Český chřest totiž vysadila na části svých polí další českou zeleninovou lahůdku – křen, kterou nabízí pod značkou Mělnický křen. Slavnosti 2023 tak budou letos poprvé zasvěceny dvěma domácím zeleninovým legendám, které neodmyslitelně patří do české gastronomie, chřestu a křenu.

Akce se koná v sobotu 13. a v neděli 14. května 2023 vždy od 9 hodin v Hostíně u Vojkovic a Velkoobchod makro ČR spolu se svou Iniciativou ČESKÉ POLE je hrdým partnerem akce a Mělnického křenu, jehož celou letošní úrodu odkoupil.

Během víkendu se dozvíte vše o pěstování chřestu a křenu přímo na poli, můžete se těšit na cooking show, dětské dílničky a další občerstvení i atrakce. V rámci nedělního programu pak budete moci ochutnat řadu křenových pochotek od šéfkuchařů makro akademie nebo se zapojit do soutěže ve strouhání křenu.

Tak neváhejte a přijďte si užít víkend plný nejen křenových a chřestových lahůdek!

https://www.ceskychrest.cz/udalosti/

 

editorobsahu99