Staré hospodářské stavení kousek od Mladé Boleslavi přeměnila největší česká škola vaření Chefparade v prostor pro milovníky zážitkového vaření. Budou se tu konat večerní i celodenní kurzy, na kterých se účastníci naučí připravovat jídlo od základů tradičními postupy. Součástí Statku je i ubytování v lodních kontejnerech přetvořených v komfortní bydlení a plně vybavené konferenční prostory.


V Sukoradech u Mladé Boleslavi se otevře na začátku června první česká škola vaření pod otevřeným nebem – Chefparade Statek. Ve dvoře starého hospodářského stavení se budou účastníci učit péct chleba v kamenné peci, grilovat v přírodě a na přírodních ohništích, vyrábět si chilli omáčky, pesto a chutney i z přímo na Statku pěstovaných surovin. Zájemci si dokonce budou moci sami ulovit rybu v nedalekém rybníce a nechat si poradit s její přípravou. Statek nabízí i možnost přespat v jednom z 12 pokojů vytvořených přeměnou lodních kontejnerů, které architekti přetvořili v originální a pohodlné bydlení.
„Idea Statku stojí především a hlavně na zážitku. Chceme, aby si u nás mohli hosté vyzkoušet něco, co si doma v kuchyni nezkusí, aby si od nás kromě nových dovedností odnesli i jedinečnou vzpomínku. Zkrátka Chefparade posouváme zase o kousek dál, více do hloubky,” představuje koncept Statku zakladatel a majitel Chefparade Marcel Vargaeštok.
Během června budou v Chefparade Statku probíhat první zatím uzavřené kurzy a eventy pro firemní zákazníky a v plném provozu bude od letních prázdnin, kdy se na Statku budou chystat i akce pro veřejnost a kuchařské kurzy.
Pro začátek budou na Statku probíhat kurzy grilování Weber Grill Academy (2490 Kč, 4 hodiny)
Postupně během následujícího cca roku přibude i tradiční indická pec tandoor, udírna, mini řeznictví a mlékárna pro výrobu sýra a másla a s tím i mnoho dalších kurzů. Ze Statku se tak postupně stane malá vesnice, jejímž středobodem je velký společný stůl, u kterého si všichni pochutnají na tom, co si uvařili.
Detailní představení prostor Chefparade Statku najdete od června na www.chefparade.cz/statek.
O Chefparade Statku:
Statek je multifunkční prostor určený pro akce spojené se zážitkovou gastronomií. V bývalém hospodářském stavení se nachází plně vybavená kuchyň pro týmové vaření, dvůr s pekařskou pecí, grily a ohništěm pro venkovní vaření, plně vybavené konferenční prostory a školící místnost. Na pozemku je i stylové ubytování v moderně renovovaných lodních kontejnerech, které poskytují komfort hotelového pokoje a soukromí bungalovů.
V prostorách Chefparade Statku se pořádají kurzy a gastronomické akce pro veřejnost a je možné si ho pronajmout pro firemní a soukromé akce. Vnitřní prostory mají kapacitu až 200 osob a jsou tak vhodné pro firemní teambuildingy, školení, konference, ale i pro svatby nebo soukromé oslavy.
Chefparade Statek se nachází v obci Sukorady u Mladé Boleslavi, je součástí největší české školy vaření Chefparade a je otevřený od června 2019.

O Chefparade:
Ve škole vaření Chefparade jste poprvé mohli vařit na kurzu thajské kuchyně v září 2007. Od té doby se Chefparade rozrostla do dvou pražských studií, kde má celkově pět kuchyní, ve kterých se konají kurzy. Dále pořádá zážitkový festival jídla Foodparade a provozuje Chefshop.cz, e-shop s kvalitními kuchyňskými potřebami a potravinami a stejnojmennou prodejnu v Holešovické tržnici. Za dobu existence Chefparade prošlo jejími kurzy více než sto tisíc lidí, a je tak největší českou školou vaření. V její nabídce jsou desítky různých kurzů, které vedou vždy odborníci na danou oblast gastronomie.