živnostníci

Více než 3 600 speciálních nabídek pro své zákazníky připravili živnostníci z celé České republiky, kteří tak společně 8. října 2019 oslavili Den soukromého podnikání. Čtvrtý ročník akce pod záštitou sítě velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR si připsal rekordní účast nejen ze strany drobných živnostníků, ale také jejich zákazníků.


Hlavní myšlenkou letošního ročníku Dne soukromého podnikání bylo motto „Bez vás to prostě nejde“. Pro své zákazníky si podnikatelé v Den soukromého podnikání připravili speciální nabídku produktů a služeb. Čeští podnikatelé, kteří se zaregistrovali na webu Dne soukromého podnikání, zveřejnili pro tento den celkem
3 625 speciálních nabídek, což bylo o 10 % více než v předchozím roce.
„Jsme rádi, že mají podnikatelé o tuto akci rok od roku větší zájem. V rámci Dne soukromého podnikání jsme jim mohli pomoci získat nové zákazníky a potěšit ty stávající. Ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků České republiky jsme se zároveň letos zaměřili i na téma digitalizace, o kterou mají drobní živnostníci čím dál větší zájem,“ říká manažerka komunikace MAKRO Romana Nýdrle.
V rámci Dne soukromého podnikání se letos zapojilo také 11 ambasadorů z oblasti profesionální gastronomie a maloobchodu, kteří celou akci pomáhali představovat lokálním podnikatelům ve svých regionech. Den soukromého podnikání se slavil ve všech 25 zemích, kde společnost působí. Celkově bylo v tento den zveřejněno více než 670 tisíc nabídek po celém světě.
***
METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.
METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.