Čeští a moravští vinaři si ostudu neuřízli ani v Novém světě

autor: | Dub 4, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Moravští vinaři pokračují v sezoně neuvěřitelných úspěchů na světových soutěžích Úctyhodných 74 medailí právě obdrželi během na benefičním soutěžním klání Finger Lakes International Wine Competition, které se konalo v Rochesteru, státě New York v USA. Charitativní soutěž je festivalem vína, lidskosti a solidarity. Každoročně je výtěžek věnován na pomoc dětem s onkologickými onemocněními.

Medailová žeň z americké soutěže

Z americké soutěže si naši vinaři vezou 12 zlatých medailí a z toho 6 „velkých zlatých“ medailí, což je o 4 zlaté a 3 velké zlaté více než loni. Dále moravští a čeští vinaři získali ještě 32 stříbrných a 30 bronzových medailí.Mezinárodní porota ocenila „velkou zlatou“ medailí Rodinné vinařství Košut, a to hned dvakrát. Navíc Chardonnay 2015, výběr z hroznů Rodinného vinařství Košut získalo také Šampiona odrůdy Chardonnay! Dále velké zlaté získalo vinařství Štěpán Maňák (2x), Oldřich Drápal a ZD Němčičky. Další zlaté medaile získala vinařství Znovín Znojmo, Anna Maděřičová, Patria Kobylí a vinařství Josef Valihrach.

Měli jsme zastoupení i v porotě

Česká republika byla v porotě zastoupena Ing. Jiřím Maděřičem a Josefem Valihrachem. „Až když člověk vidí nasazení dobrovolníků, když se seznámí s misí soutěže a vidí kemp, pro nějž se tohle vše dělá, pochopí, že nejde jen o další sadu medailí, ale že jejich hodnota je úplně někde jinde. Účast na soutěži není jen o zisku medailí, ale o dobré a potřebné věci.“ konstatuje Jiří Maděřič.

Peníze jsou určeny pro děti s onkologickými onemocněními

Soutěž Finger Lakes International Wine Competition a s ní spojené aktivity slouží k fundrisingu projektu Camp Good Days and Special Times, v němž tráví bezplatně své letní dny děti s onkologickými onemocněními z celého světa, včetně několika dětí z České republiky a Slovenska.

 

Přehled zlatých medailí: