reklama

Český start-up partnerem Booking.com

autor: | Říj 9, 2017 | Technologie | 0 komentářů

Český startup MyStay je mezi vybranými, kteří mají serveru Booking.com pilotovat nový internetový obchod pod pracovním názvem Booking Marketplace. Díky partnerství s Booking.com získá MyStay nejen přístup k cenným datům o hostech a hotelech, ale i možnost distribuovat svůj produkt napřímo pro 1,5 miliónu hotelů prostřednictvím světové jedničky v on-line zprostředkování ubytování.

Pro MyStay je spolupráce vyvrcholením snažení o digitální revoluci v hotelnictví

“Nový internetový obchod od „Bookingu“ poskytne hotelům nabídku vybraných nástrojů, které jim výrazně pomohou v nadcházející době bouřlivé digitalizace trhů. Pro představu, jde o takový internetový velkoobchod s produkty pro všechny hotely světa. Pro naši aplikaci to znamená zásadní pomoc s celosvětovou distribucí, protože právě na to je MyStay od začátku vyvíjen. Očekáváme tak rychlý nárůst poptávky i mimo Evropu,” říká Radek Novotný, CEO a CoFounder MyStay a dodává: „Pro MyStay je spolupráce vyvrcholením snažení o digitální revoluci v hotelnictví, se kterou náš český tým začal v akcelerátoru StartupBootCamp v polovině roku 2016 v Amsterdamu. Tam si také náš tým svým vítězstvím v soutěži Smart City and Living připsal na účet investiční pobídku v hodnotě okolo půl milionu EUR. MyStay v roce 2017 finalizoval vývoj platformy a nyní nasazuje řešení na první stovku hotelů  z jedenácti zemí.

 MyStay minulý týden prezentoval na VIP hotelové konferenci v Amsterdamu.

MyStay měl to štěstí, že byl jedním z těch, které Booking.com oslovil napřímo a díky tomu mohla jeho spoluzakladatelka Pavlína Zychová (CCO) vystoupit před VIP hoteliéry a top managementem Bookingu a obhájit před nimi vize MyStay. Celá konference se nesla v duchu digitalizace hotelových procesů s akcentem na použití smartphone. Sám Booking.com deklaroval, že se mění z rezervační platformy, která do jisté míry konkuruje hotelům, na jejich partnera. Těm nově nabídne nejlepší digitální produkty a pomůže s distribucí on-line řešení po celém světě.

Automatický chat umí vést dialog s hostem v jakémkoliv jazyce

Na konferenci se také vyjadřovali sami hoteliéři a hlasováním naváděli Booking.com na technologie, které si přejí rozvinout. Jedním z hlavních diskutovaných témat byl Chat s výpomocí automatických Botů, které umí vést dialog s hostem v jakémkoliv jazyce, tedy právě funkce, které MyStay aktivně řeší.

Digitalizace paradoxně pomůže hoteliérům komunikovat s hostem osobně a napřímo. Odstraní administrativu, která je zátěží hlavně pro recepci.

Text i foto: My Stay