Po roční pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět vrací soutěž BOHEMIA SEKT Trophée s cílem najít nového nejlepšího sommeliera České republiky. Profesionální sommelieři z celého Česka se setkají 13. října na Nové scéně Národního divadla v Praze, kde před odbornou porotou předvedou to nejlepší ze svých znalostí a dovedností a utkají se o prestižní titul Sommelier roku 202

Mistrovství ČR sommelierů BOHEMIA SEKT Trophée, které se koná již po třiadvacáté, je určeno profesionálům v sommelierském odvětví. Ti budou muset své znalosti a dovednosti prokázat ve znalostním kvízu, slepé degustaci, verbální identifikaci vzorku a servisu sektu či vína včetně doporučení k pokrmu. Tři nejúspěšnější postoupí do slavnostního večerního finále na Nové scéně Národního divadla. Zde budou muset před zraky odborné poroty i diváků předvést své znalosti a dovednosti včetně servisu vína známým osobnostem Janě Strykové a Davidu Prachařovi.

Na vítěze soutěže čeká prestižní titul Sommelier roku, putovní pohár ze sklárny Moser, šperk ve tvaru tastevinu, symbolu sommelierů a finanční odměna a dary od partnerů soutěže.

Šance pro mladé talenty

Soutěž zároveň podporuje rozvoj a vzdělávání mladých talentů. Pro ně je určena kategorie Talent, do níž se mohou hlásit studenti připravující se na své budoucí povolání sommeliera. Soutěžit ale mohou i ti, kteří vykonávají profesi sommeliera maximálně po dobu jednoho roku. Letošní klání, které se uskutečnilo 5. října v Makro Akademii v Praze, vyhrála Veronika Kolegarová ze Střední školy Brno, Charbulova.

Pořadatelem akce je Asociace sommelierů ČR, hlavním partnerem společnost BOHEMIA SEKT. Dalšími partnery jsou společnost Pulltex, časopis Wine&Degustation a Asociace hotelů a restaurací ČR a Národní divadlo. Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR.

Redakce Gastro&Hotel