Česká slivovice a fernet získaly zlato a bronz v Beverly Hills

autor: | Srp 21, 2013 | Novinky z Gastronomie

Desetiletá zlatá kosher slivovice a fernet vyráběný společností RUDOLF JELÍNEK získaly zlatou medaili za výjimečnou chuť v letošním ročníku mezinárodní soutěže lihovin World Spirits Competition, která se koná v Beverly Hills v Kalifornii (USA)

Oba výrobky dále získaly bronzovou medaili za své obaly.

Výrobky RUDOLF JELÍNEK se prosadily v konkurenci 121 přihlášených značek z celého světa. Zlatou medaili za výjimečnou chuť hodnotící porota po přísně anonymním výběru udělila 18 % přihlášených vzorků. Oba výrobky byly jedinými českými zástupci, kteří byli do soutěže přihlášeni. Společnost RUDOLF JELÍNEK se Beverly Hills World Spirits Competition zúčastnila poprvé.

„Soutěže v Beverly Hills jsou velmi prestižní, schází se tu vybraná společnost lidí, kteří hledají jen to nejlepší. V soutěži World Spirits Competition vybírají respektovaní experti z místních restaurací, hotelů a barů ty nejlepší lihoviny z celého světa. Hodnotí přitom jejich chuť, obal a design,“ vysvětluje obchodní a marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK Miroslav Motyčka. „Na americkém trhu obecně a zejména v Kalifornii zvyšujeme v poslední době podstatným způsobem prodeje.

Největší zájem je zde o náš Fernet R. JELÍNEK, který se prodává v nejlepších barech v Los Angeles a San Franciscu,“ říká místopředseda představenstva společnosti RUDOLF JELÍNEK Zdeněk Chromý. Společnost RUDOLF JELÍNEK vyváží do USA kosher slivovici již 80 let, první dodávky se slivovicí ročníku 1933 zamířily za oceán o rok později. Velkou oblibu si našla mezi tamní židovskou komunitou a její výroba nebyla přerušena ani po roce 1948. Na jejich výrobu (včetně výběru nejkvalitnějších surovin) dohlíží pověřený rabín.

Hořký bylinný likér Fernet R. JELÍNEK firma vyvinula v roce 2010 na základě poptávky severoamerického trhu a jinam ho v současné době nedodává. Bylinný macerát pro výrobu tohoto fernetu se skládá z dvanácti druhů bylin, přičemž polovina je tuzemského původu a druhá polovina pochází z exotických bylin a plodů celé planety.

Více o soutěži naleznete na http://www.bhspiritscomp.com/