Česká republika posiluje své propagační aktivity v Indii

autor: | Lis 30, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Za účasti ředitelky ČCCR – CzechTourism Moniky Palatkové, COO VFS Global Vinay Malhotra a velvyslance ČR v Indii, J. E. Milana Hovorky, proběhla slavnostní inaugurace zahraniční kanceláře CzechTourism v Mumbai. Pobočka operovaná společností VFS Global funguje již od letošního února a byla otevřena v rámci akčního plánu agentury CzechTourism na posílení propagace České republiky v Indii, která patří mezi hlavní strategické trhy v regionu.

Indům se v Čechách líbí

Za posledních 5 let se počet indických turistů přijíždějících do České republiky téměř ztrojnásobil. V roce 2016 jich do ČR přijelo 66 tisíc a strávili zde 159 tisíc nocí. Podobně rostou i výdaje indických klientů. V České republice utrácejí nadprůměrně v porovnání s ostatními – o cca 30 % – kolem 4 000 Kč na osobu a den. Typický indický turista navštěvuje Českou republiku v kombinaci s dalšími dvěma až třemi evropskými zeměmi, které navštívil již dříve. Právě na tento segment zkušených cestovatelů, kteří se zajímají více o kulturu než o nakupování a mají chuť objevovat nové věci, bude CzechTourism směřovat svou propagaci.

„Česká republika je mezi deseti nejrychleji rostoucími cílovými destinacemi indických turistů v Evropě. Do roku 2021 by měl počet výjezdů z Indie do regionu Střední a Východní Evropy vzrůst o 60 %. Tato příznivá predikce výjezdů potvrzuje, že založení naší širší působnosti v tomto teritoriu je krok správným směrem,“ komentovala změny v síti zahraničních poboček ředitelka odboru zahraničních zastoupení, Klára Vysloužilová.