Tržby gastro podniků padají. Jestliže druhý listopadový týden po prudkém propadu na začátku měsíce přinesl aspoň malou naději v podobě lehkého nárůstu tržeb, třetí týden znamenal pro většinu podniků opětovný pokles. Podle údajů společnosti Dotykačka, jejíž pokladní systém využívá víc než čtvrtina tuzemských gastro podniků, spadly souhrnné tržby ještě níž než na začátku měsíce. Výjimku ovšem představovaly noční kluby a bary, kde tržby překvapivě vyskočily až k říjnové úrovni.

„Ve středu 17. listopadu byl svátek, takže v úterý večer se lidé podle dostupných dat chovali podobně jako v pátek, kdy bývají v nočních podnicích nejvyšší tržby. Klubům a barům tak volno uprostřed týdne přineslo jeden víkendový den navíc. To se v tržbách projevilo. Informace o plánovaných zpřísněních navíc řadu lidí mohla motivovat, aby ještě rychle vyrazili na drink,“ komentuje ředitel Dotykačky Petr Menclík. Uvedený nárůst byl podle něj ale jen nárazový a o to větší bude nyní následovat propad.

 

V restauracích o čtvrtinu míň hostů

S výjimkou zmíněných nočních klubů a barů byl mezitýdenní pokles tržeb vidět napříč všemi ostatními gastro formáty. „Například do restaurací v třetím listopadovém týdnu chodilo bezmála o čtvrtinu míň lidí než v polovině října. Jejich tržby se propadly o pětinu,“ komentuje ředitel společnosti Dotykačka Petr Menclík.

Dotykačka je poskytovatelem řešení a služeb v oblasti pokladních systémů pro malé a střední podnikatele v segmentu Horeca, obchodu a služeb. Společnost vznikla v roce 2015 a z dynamicky se rozvíjejícího start-upu je v současnosti jedním z evropských lídrů na trhu moderních pokladních systémů. Úspěšné pokladní řešení vyvinuté na platformě Android poskytuje živnostníkům, malým a středně velkým firmám spolehlivý nástroj pro zefektivnění jejich podnikání. Skupina Dotykačka s.r.o., do které kromě Dotykačky patří také Smart Software s pokladnou Markeeta zaměstnává 130 lidí ve třech zemích a obsluhuje dohromady více než 24 000 platících uživatelů. Celosvětově si aplikaci Dotykačka stáhlo na svá zařízení přes 75 000 uživatelů. Společnost má nyní obchodní zastoupení v České republice, Polsku a Německu. Už v roce 2016 se firma zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Dotykačka poskytuje v zahraničí svoje služby také pod značkou Dotypos. Více informací viz www.dotykacka.cz.

Redakce Gastro&Hotel