Ceny ubytování v některých evropských destinacích tento měsíc prudce rostou. Kulturní a sportovní události zvedají ceny o několik desítek až stovek procent. Například turisté v portugalském Lisabonu zaplatí v den finále Ligy mistrů UEFA průměrně neuvěřitelných 21 691 Kč za dvoulůžkový pokoj. Znatelný nárůst cen pociťují také návštěvníci francouzského Cannes, kde se kvůli každoročnímu filmovému festivalu průměrné ceny za dvoulůžkový pokoj vyšplhaly až na 5 462 Kč. Vyplývá to z průzkumu hotelového vyhledávače trivago.cz.

Fanoušci, kteří se 24. května chystají na finále Ligy mistrů UEFA v Lisabonu, zaplatí v den rozhodujícího utkání za přenocování kolem 21 691 Kč. Průměrná cena ubytování se přitom v květnu pohybuje kolem 4 038 Kč. Fotbalový svátek tedy zvedl ceny o 537 % oproti ostatním květnovým dnům. Ve srovnání s finálovými zápasy předchozích let se tak jedná o vůbec největší nárůst cen. V roce 2013 v Londýně mohli fotbaloví příznivci přenocovat běžně za 9 483 Kč a o rok dříve v Mnichově za 13 539 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Nejen sportovní, ale i kulturní události se tento měsíc podepsaly na výrazném růstu cen v evropských metropolích. Jeden z nejprestižnějších filmových festivalů zvedl hotelové ceny ve francouzském Cannes o 42 %. Návštěvníci letošního ročníku si tak za ubytování připlatí ještě o 10 % více než v minulém roce. Další kulturní událostí, která tento měsíc výrazně zasáhla do vývoje cen ubytování, byla populární pěvecká soutěž Eurovision Song Contest, která se tento rok odehrávala v Kodani. Turisté se v dánském hlavním městě ubytovali o 43 % dráž než v dubnu, v průměru za 5 462 Kč za pokoj.