Cena HolidayCheck Award 2013: Nejoblíbenější hotely světa i v ČR

autor: | Led 14, 2013 | Novinky z Gastronomie

HolidayCheck, největší evropský turistický portál, má tu čest již po osmé vyznamenat 99 nejoblíbenějších hotelů cenou HolidayCheck Award 2013. Toto ocenění bylo uděleno na základě 780 000 recenzí. Ty portál obdržel v uplynulém roce od více než 600 000 návštěvníků z celého světa.

Cena se uděluje v sedmi kategoriích podle jednotlivých typů pobytů: dovolená u moře, městský pobyt, zimní dovolená, wellness pobyt, rodinná dovolená, dovolená ve dvou a královská kategorie jednička v zemi. Zde byl v každé z 20 nejvýznamnějších turistických destinací vybrán vždy jeden hotel, který byl podle recenzí návštěvníků na portálu HolidayCheck hodnocen úplně nejlépe.

Pro nominaci musel hotel dosáhnout ve své kategorii mimořádně dobrého hodnocení. Vyžadovalo se, aby hotel v uplynulých 12 měsících obdržel minimálně 40 recenzí, 90% doporučení a také minimální průměrné hodnocení 5 sluníček udělované na škále od 1 (špatné) do 6 (velmi dobré) sluníček.

Mimořádné oblíbenosti se těší hotely v Rakousku a Itálii. Obě tyto země mají po sedmi oceněných hotelech, v každé kategorii jeden. Šesti oceněnými hotely se pyšní Španělsko a Německo. Nově se mezi nejúspěšnější destinace dostalo také Portugalsko s pěti vyznamenanými hotely.

Česká republika slaví také velký úspěch. Mezi 99 nejoblíbenějších hotelů světa se dostaly hned 3 české hotely. Jako jednička v zemi byl oceněn Hotel Jurys Inn Prague v Praze. V kategorii rodinných dovolených byl jako nejoblíbenější hotel vyznamenán Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích a v rámci dovolených ve dvou byla cena udělena hotelu SwissHouse Apartments & Spa v Mariánských Lázních.

Cena HolidayCheck Award 2013 je cena spokojenosti turistů a mimořádné kvality poskytovaných služeb. Na portálu HolidayCheck se k dnešnímu dni nachází více než 10 milionů turistických názorů. Dosud bylo ohodnoceno více než 150 tisíc hotelů v 220 zemích světa.

Více informací o všech oceněných hotelech naleznete zde: www.holidaycheck.cz/holidaycheck-award