Již tradičně první zářijovou neděli 6. září zahájí společnost SONNENTOR své šesté „Čejkovické bylinkové slavnosti“. V 10:30 hodin v moderním areálu nad historickými Templářskými sklepy otevře SONNENTOR svou sluneční bránu všem návštěvníkům, kteří budou mít možnost nahlédnout do tajů výroby nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po samotné balení a strávit pohodový den plný sluníčka a vůní.

Šestý ročník se ponese v duchu slavnostního otevření originálního čajového salonu s kavárnou Čas na čaj a nově zbudované Vyhlídky na výsluní.

Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé, přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok více než 8000 návštěvníků. Součástí letošního bohatého programu bude rozšířená prohlídka zpracovatelských a výrobních prostor, mini biojarmark, odborné přednášky, diskuze s pěstiteli a ochutnávky. Návštěvníci se mohou osobně setkat a popovídat si se zakladatelem SONNENTORU Johannesem Gutmannem o jeho začátcích, návratu ke kořenům, spolupráci s bio pěstiteli, farmáři a o férových a přímých projektech SONNENTORU po celém světě.

Zvláště pro děti, ale i pro dospělé, bude připraveno divadelní představení Víti Marčíka, dále vystoupení dětského folklorního souboru Čejkovjan a spousta dalších zajímavých naučných aktivit i tradičních řemesel. Ti, kteří si budou chtít vychutnat opravdu vytříbené čajové speciality, vynikající dezerty, domácí zmrzlinu nebo jedinečnou kávu s láskou připravenou od našich baristů, mohou zavítat do útulného prostřední nového čajového salonu s kavárnou – Čas na čaj. Návštěvníky, kteří se budou chtít pokochat krásným výhledem do okolí, čeká v areálu SONNENTOR nově zbudovaná Vyhlídka na výsluní.

Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslí pohodovou přátelskou nedělní atmosféru. Občerstvení bude zajištěno společností Rebio – provozovatelem vegetariánských biorestaurací v Brně. O zdravém vaření popovídá šéfkuchař Rebia Vlastík Kelbl. Vstupné na slavnosti v podobě tombolového lístku, stejně tak, jako prohlídka přilehlých Templářských sklepů a místního kostela bude pro všechny tradičně zdarma.

O společnosti SONNENTOR

Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Johannem Gutmannem a Tomášem Mitáčkem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 95 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 200 biopěstitelů po celém světě. Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou dohledatelnost.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz nebo na Facebookovém profilu www.facebook.com/SonnentorCejkovice.