Čejkovické bylinkové slavnosti byly již počtvrté oslavou čajů a koření

autor: | Zář 6, 2013 | Novinky z Gastronomie

Sonnentor otevřel 3. září v Brně první podnikovou prodejnu mimo Čejkovice

Tradiční první zářijovou neděli byl v dopoledních hodinách slavnostně zahájen již 4. ročník Čejkovických bylinkových slavností pořádaných společností Sonnentor. I přes ranní nepřízeň počasí přišlo více než 8 tisíc návštěvníků. Každý koho ranní srážky nevylekaly a i přesto vyrazil do moderního areálu na kopec nad Čejkovice, si přišel na své. Prohlídky moderního provozu na zpracování a výrobu čajů spojené s četnými ochutnávkami, bohatý kulturní a doprovodný program pro děti a dospělé, zajímavé vzdělávací přednášky a mnoho jiných regionálních kulturních i gurmánských specialit byly součástí slunečního odpoledne.

Letošní slavnosti se nesly v duchu sv. Hildegardy. Při té příležitosti byla představena nová řada čajů inspirovaná čtyřmi elementy a nadčasovými čajovými a kořeněnými recepturami této středověké světice a byla otevřena přírodní zahrada Bylinková zahrada sv. Hildegardy. Tento prostor je dalším ze zpestření celoroční zážitkové exkurze do výroby čajů zvané Bylinkový ráj Sonnentor. A oslavy nekončí. Příchozí čajovou sezónu Sluneční brána dále oslaví otevřením prvního obchodu Sonnentor v Brně na Šilingrově náměstí v objektu Domu U Modré hvězdy již 3. září.

První prodejna SONNENTOR v centru Brna

S nadcházejícím zářím – měsícem biopotravin, chystá společnost SONNENTOR otevření své první podnikové prodejny mimo Čejkovice. V nádherných historických prostorách objektu Modrá hvězda na Šilingrově náměstí v samotném centru Brna bude v úterý 3. září zahájen prodej kompletního sortimentu SONNENTOR nabízející více než 700 produktů.