Existuje dezinfekce, která se nemusí oplachovat? Potřebovali bychom vydezinfikovat úschovnu na chleba…
V zásadě platí, že plochy po vydezinfikování se musí oplachovat pouze v tom případě, pokud přijdou do styku s nebalenými potravinami. Samozřejmě v případě dřevěného nebo proutěného „chlebníku“ by jsme jej mohli zničit, proto místo oplachu po dezinfekci musíme zvolit otření vlhkým hadříkem, anebo lze celý proces zjednodušit použitím bezoplachového dezinfekčního prostředku (založeného zpravidla na použití alkoholu jako účinné látky, takovým přípravkem je např. Sirafan Speed), který není nutné po aplikaci oplachovat.
Zajímalo by mě, jak se dá účinně předcházet vodnímu kameni a zanechávání bílých skvrn na nádobí?
Bohužel ne všichni mají to štěstí, že jim příroda nadělila „měkkou vodu“, proto se spousta našich zákazníků potýká s tvorbou vodního kamene – ten se usazuje jak v myčce nádobí, tak i na umývaném nádobí. Samozřejmě nejjednodušší radou je pořídit si změkčovač vody – dnes se nikdo nediví, že musí být instalován u kávovaru nebo u výrobníku ledu, ale u myčky se často snaží klienti ušetřit a nedbají doporučení výrobce. Určitým řešením může být použití profesionální chemie do myček nádobí a hlavně její předepsané dávkování – v takovémto případě myčka nezarůstá vodním kamenem a pokud tvrdost vody není extrémní, nejsou patrné skvrny ani na nádobí (s výjimkou sklenic, zde i nepatrný obsah vápníku ve vodě zanechá šmouhy, tady je změkčovač opravdu nezbytný).
Jsme rodinný penzion, kde všichni dělají všechno, tedy i starost o úklid si dělíme…Proto by nás zajímalo, jestli existuje nějaký čistící prostředek, který nezpůsobuje alergickou reakci, protože ten, který používáme, nedělá všem dobře…
I pro úklid rodinného penzionu platí, že by jste měli používat profesionální úklidovou chemii, která sice paradoxně může být agresivnější, nebo-li lidově řečeno „silnější“, a to z toho důvodu, že na úklid hotelového pokoje má pokojská daleko méně času, než když doma uklízíte obývák. Nicméně profi chemie jistě pochází od odborné firmy nebo dodavatele, který Vám kromě dodání přípravků i proškolí personál (i v rodinném penzionu) a vyhotoví hygienické nebo sanitační plány a upozorní Vás také na dodržování bezpečnosti práce, ke kterému patří používání ochranných pomůcek, v tomto případě gumových rukavic při práci s dezinfekčními, zásaditými nebo kyselými prostředky. Já vím, že se teď leckdo kroutíte při představě provádění úklidu za použití rukavic, ale můžu Vás ubezpečit, že je používají i pokojské v luxusních pětihvězdičkových hotelech…
Je nějaká účinná a zároveň lehká možnost jak vyčistit kávovar, slyšel jsem že existují kapsle, ale nevím, jestli se mohou používat do jakéhokoliv kávovaru..
Obecně mohu doporučit držet se rad výrobce, který u profesionálních kávovarů přesně popisuje způsob čištění i jak používat speciální kapsle. Protože výrobců čistících tablet je na trhu více (i my máme v portfoliu takové kapsle), bylo by vhodné kontaktovat Váš odborný servis a konzultovat s ním použití kapslí, aby nedošlo k nevhodné aplikaci a následnému poškození Vašeho kávovaru…