Již před staletími bylo jméno Dammann spojené s čaji a jinými tehdy exotickými lahůdkami. V roce 1692 dostal první; z rodu Damamů; od francouzského krále Ludvíka XIV. privilegium; „prodávat a nechat prodávat“ všechnu kávu, čaj a čokoládu v tehdejší Francii.

Počátkem 20. století navázali; bratři Robert a Pierre Dammann, velcí milovníci čaje, na rodinnou; tradici a založili společnost známou pod jménem Dammann Freres. Již v roce 1925 otevírají obchody ve světě a v roce 1932 se stávají výhradními dodavateli čaje pro významnou; lodní dopravní společnost Compagnie Generale Transatlantique. Od té doby; je čajové umění rodiny Dammannů; milovníkům a znalcům čaje dobře známým a uznávaným pojmem.

Po druhé světové válce v roce 1949 se jméno Dammann Freres spojuje se skvělým; čajovým mistrem, který sa zasloužil o dodnes; legendární čajové směsi. Jeho jméno je Jean Jumeau Lafond. Nejžádanější čajovou; směsí i dnes je Gout Russe Douchka, kterou vytvořil v roce 1950 Jumeau Lafond pro svoji manželku a budete ji moci zde ochutnat. Vánoční čajová směs či jablkový čaj byly mimořádně populární nejen v Evropě, ale i v Japonsku.;

Znalosti, neustálé zdokonalování; a smysl pro inovace,; jim; pomohli v roce 1980 vyvinout čajový sáček; Cristal ®, který je vyrobený z průhledného textilního materiálu. Tenký kousek látky na jedné straně chrání čajové lístky před venkovním prostředím, ale umožňuje i pohled na svůj obsah, což je při obřadu přípravy čaje důležité.

V současné době je společnost v rukou třetí generace rodiny Jumeau-Lafond. V návaznosti na historické tradice firmy, jejíž novodobé počátky se datují od roku 1925, vyváží společnost Dammann Freres čaje do celého světa.

;

Dammann Freres v České republice

;

Koncem roku 2011 společnost White Grant s.r.o. získala výhradní zastoupení pro distribuci a prodej výrobků Dammann Freres v České republice. Znalci a milovníci čaje se s; vybranou nabídkou čajů Dammann Freres mohou setkat ve výběrových restauracích a hotelech již začátkem roku 2012. Celý sortiment, ;Damamann Freres je možné shlédnou a objednat na stránkách www.whitegrant.eu. Svým rozsahem nabídky je po Francii největším obchodem ve střední a východní Evropě.

;

Letní čajové tipy:

Hitem letošního léta budou chlazené a ledové čaje. Naši zákazníci si mohou zvolit svoji cestu, jak se s;ledovými čaji seznámit. První možností je zakoupení již hotových čajových směsí, které Dammann Freres připravil pro letošní rok a vyznačují se; velice snadnou přípravou. Sáček stačí zalít studenou vodou a nechat jej louhovat přes noc v;chladnu.; Druhá možnost ;je zaměřena na objevitele s chuťí experimentovat a ledové čaje si namíchat z;velice kvalitních sypaných čajů Dammann Freres, s;vlastními ingrediencemi, například bylinek, ovoce apod., či využít našich již připravených receptur. ;Vše záleží na fantazii a chuti každého zákazníka. ;

Chlazený či ledový čaj neztrácí nic ze svých pozitivních účinků na lidský organismus a v;teplých dnech je výborným prostředkem pro doplnění tekutin v;těle a pro dokonalé osvěžení.

;

;

Redakce Gastro&Hotel