reklama

Boom minipivovarů stále trvá

autor: | Čvc 25, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Na tiskové konferenci Českomoravského svazu minipivovarů uvedl jeho prezident Jan Šuráň, že boom minipivovarů stále pokračuje.

Tempo růstu 10% je úctyhodné

V současné chvíli je jich v České republice kolem 360, rostou tempem 10 % ročně a tvoří 1,5 % z celkové produkce piva. Největší počet minipivovarů představil svaz v pátek 16. a 17. června na Festivalu minipivovarů na Pražském hradě. Představilo se na něm 66 českých minipivovarů, od Chebu až po Ostravu a také čtyři minipivovary z Maďarska. Protože byla pro Maďarsko účast na festivalu prestižní záležitostí, zúčastnil se letos jeho zahájení také maďarský velvyslanec.

Českomoravský svaz minipivovarů funguje šest let

Kvůli bezpečnostní situaci ve světě, která je velmi komplikovaná, musel svaz zajistit ochranu, která byla 4× dražší než v minulých letech. Minipivovary, které se akce zúčastnily, jsou členové Českomoravského svazu minipivovarů a jsou velmi pečlivě vybírány. „Českomoravský svaz minipivovarů funguje šest let a letos se konal šestý ročník festivalu. Od začátku fungování svazu jsme nevzali ani korunu z dotací či podpor. Naše filozofie je od taková, že jsme chtěli prokázat životaschopnost svazu a teprve poté můžeme požadovat nějaké peníze na činnost. Festival minipivovarů na Pražském hradě je nekomerční záležitostí a v podstatě všechny jeho ročníky byly ztrátové, což dokazuje, že ekonomický výsledek není účelem. Tím je prezentace minipivovarů,“ říká Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů. Hlavním partnerem festivalu byly Pacovské strojírny, a.s., které jsou významným dodavatelem minipivovarů v České republice, ale i po celém světě.