Bohemia Sekt Centrum ve Starém Plzenci se stalo vítězem prestižní ankety bedekru TOP vinařský cíl, která v České republice mapuje ta nejlepší místa pro milovníky vín. Výsledky soutěže, kterou pořádá Vinařský institut, byly vyhlášeny ve čtvrtek 13. října  2016 na slavnostním galavečeru v Louckém klášteře ve Znojmě.

Turistický průvodce TOP vinařský cíl se zaměřuje na místa, která nabízejí kombinaci vína a zážitků. „Mnoho lidí stále netuší, jak sekty vznikají, proto jsme se v roce 2005 rozhodli otevřít veřejnosti náš svět plný bublinek. Návštěvníci mohou na prohlídce vidět, jak se Bohemia Sekt vyrábí, co vše je k tomu potřeba, a protože exkurze probíhají za plného provozu, tak i naše zaměstnance, kteří za naším sektem stojí. Během návštěvy se lidé seznámí i s historií výroby sektů ve Starém Plzenci a samozřejmě mají možnost i degustovat vybraná šumivá vína,“ popisuje prohlídku ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek.

Průvodci po výrobě jsou často bývalí zaměstnanci, kteří ve společnosti strávili desítky let, a díky tomu mohou návštěvníky pobavit i osobními historkami ze života plného sektů.

„V minulém roce jsme v Bohemia Sekt Centru přivítali celkem šest tisíc návštěvníků. Soustředíme se převážně na české turisty, zájem o pronájem centra je však i ze stran firem z různých oborů, a dokonce jsme u nás hostili již dvě svatby,“ doplňuje Ondřej Beránek. „Aktuálně nabízíme virtuální prohlídku i lidem, kteří za námi do Starého Plzence přijet nemohou, na www.bohemiasekt.cz v sekci Navštivte nás. S chytrým telefonem se tak zájemci mohou kdekoliv cítit, jako by byli právě u nás.“

Jednotlivé vinařské cíle nominuje do bedekru TOP vinařský cíl na základě své osobní zkušenosti skupina garantů, ve které jsou sommelieři, odborníci na vinařskou turistiku, novináři či experti na vinařskou architekturu. „Neoddiskutovatelným základem je kvalita nabízeného vína a jeho servisu, ale jednotlivá zařízení i vinaři navíc musejí přidat nadhodnotu v podobě zážitku. Tedy neobyčejnost, která láká k návštěvě a která je důvodem, proč se lidé do místa rádi vracejí,“ říká Petr Psotka, ředitel Vinařského Institutu. Mezi TOP vinařskými cíli pak vybírají ty nejlepší přímo jejich návštěvníci. „Letos mohli v anketě hlasovat v hlavní turistické sezoně od 1. června do 30. září, celkem se jí zúčastnilo přes 22 600 hlasujících,“ dodává Petr Psotka.