Soutěž Vinalies Internationales každoročně vybírá nejlepší vína z celého světa.

Velký úspěch v podobě devíti medailí si z letošního ročníku této renomované pařížské přehlídky odváží český výrobce sektů a vín BOHEMIA SEKT.

 

V letošním 26. ročníku soutěže Vinalies Internationales se utkalo přibližně 3 500 přihlášených vzorků vín z 33 zemí světa. „Přehlídka Vinalies Internationales je známá svým přísným hodnocením a vysokou odborností členů degustační komise. O to více nás těší zisk 9 medailí, které jsou výjimečným úspěchem,“ okomentoval výsledky ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek a dodal: „Ocenění navíc zaručuje místo ve věhlasném 1000 Vins du Monde, který každoročně doporučuje nejlepší světová vína, a který je obdobou michelinského průvodce nejlepšími restauracemi.“

 

Zlatou medaili Vinalies® d’Or získaly v letošním klání hned tři sekty z produkce společnosti BOHEMIA SEKT. Porotu zaujala vlajková loď prémiové řady sektů zrajících v láhvi Bohemia Sekt Prestige brut 2017 a Chateau Bzenec brut 2016. Nejvyšší ocenění si odváží také sekt Louis Girardot brut 2015, který je aktuálně zařazen i do výběru Salonu vín ČR 2020, nejvyšší domácí soutěže vín.

 

Stříbrnými medailemi Vinalies® d’Argent byly oceněny sekty Bohemia Sekt Prestige brut 36 a Bohemia Sekt Prestige brut Chardonnay, mezi tichými víny pak uspělo Chardonnay 2018 z vinařství Habánské sklepy, Hibernal 2018 Víno Mikulov Sommelier Club a Rulandské šedé 2017 z Vinařství Pavlov.

 

Produktové tipy na zlaté medailisty z Vinalies Internationales 2020:

 

Bohemia Sekt Prestige brut

Šumivé víno Bohemia Sekt Prestige brut vyráběné tradiční metodou zráním v lahvi leží na kvasinkách 15 až 18 měsíců, aby získalo svůj naleželý buket a charakteristickou chuť. Hrozny použité do jeho cuvée pocházejí výhradně z vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé zase extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský doplňuje úžasnou svěžest.

Bohemia Sekt Prestige brut má jiskrný vzhled, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Pro svůj charakter je předurčen být ozdobou každé slavnostní události i jedinečných chvil s blízkými. Nový rozměr dodá mnohým pokrmům. Úžasně doprovodí variaci kozích sýrů, parmskou šunku v kombinaci se žlutým melounem či pokrmy z mořských plodů a ryb. Je též výjimečným aperitivem, který probudí smysly každého gurmána.

 

Chateau Bzenec brut 2016

Cuvée tohoto výjimečného sektu, který vzniká tradiční metodou kvašením v láhvi, je sestaveno z hroznů Ryzlinku rýnského pěstovaných v oblasti Bzence, kde má tato odrůda dlouhou tradici a výborné podmínky ke svému dozrávání. Jedinečné vlastnosti této odrůdy dodávají šumivým vínům jejich bohatou vůni a pikantní kyselinku. V tomto výjimečném sektu, který zraje minimálně 15 měsíců, naleznete zlatavý odstín a bohaté perlení, jemnou vůni s tóny sladké broskve a plnou chuť s harmonickou kyselinkou s ovocnou lehkostí a dlouhou perzistencí.

 

Louis Girardot brut 2015

Nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti BOHEMIA SEKT vzniká z nejlepších ročníků moravských bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay. Doba ležení na kvasinkách je až 36 měsíců. Sekt své jméno získal na počest špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín Louise Girardota, který předával své znalosti v 50. letech minulého století sklepmistrům ve Starém Plzenci.

Redakce Gastro&Hotel