Bobule v rejži a jiné kašovité novinky na Mixit.cz

autor: | Dub 13, 2012 | Novinky z Gastronomie

Nabídka horkých kaší na www.mixit.cz zaznamenala v;poslední době nové lahůdkové přírůstky a vyberou si tu všichni mlsní, zdravými dobrotami posedlí i k;dietám donucení. Kromě klasického základu z;ovesných vloček si mohou celiaci namíchat svou bezlepkovou jáhlovou nebo pohankovou kaši, která je navíc bez laktózy a ze sojového mléka. Absolutní novinkou je mix Bobule v;rejži, kde se v;jogurtové rýžové kaši rozplývají lyofilizované ostružiny, černý rybíz, maliny a jahody – mix, který ráno dokáže nakopnout.

„Když jsme sekci kaší spouštěli, byli jsme dost nervózní. Zdálo se nám, že na ovesné kaše se v;Česku zapomnělo a hodně lidí na ně mělo dokonce negativní vzpomínky. Naštěstí jsme byli mile zaskočení tím, že o ně byl zájem od začátku a hned od uvedení první po nás zákazníci chtěli kromě klasického ovesného i základy bez mléka nebo lepku,“ uvádí Tomáš Huber, jeden ze zakladatelů Mixit.cz. Stejně jako u müsli si do kaše můžete přimíchat libovolné přísady od sušeného ovoce a oříšků až po koření, čokoládu nebo semínka. Nabídka příměsí aktuálně čítá asi sto položek, takže si vybere opravdu každý.

Ovesná kaše je ideální ranní pochoutka – stejně jako müsli obsahuje velké množství polysacharidů, takže tělo a mozek po ránu ideálně nastartuje a pocit nasycení vydrží pohodlně až do oběda. Ovoce je pak zdrojem „zdravých“ sacharidů a tedy tolik potřebné energie. A navíc, k; přípravě kaše nepotřebujete nic víc než trochu horké vody na zalití, takže se ráno nemusíte vztekat, kdože to snědl poslední jogurt nebo nechal zkysnout mléko.

Na www.mixit.cz si můžete vybrat ze tří různých kašových základů, do kterých si můžete přidat libovolné pochoutky:

·;;;;;;;; Vtipná kaše (sušené plnotučné mléko, jemné ovesné vločky)

·;;;;;;;; Sojová bezlepkaše (křupavé pohankové vločky, sušené sojové mléko)

·;;;;;;;; Jáhlovka bezlepková (jáhlová kaše, vanilka, cukr, rýžová mouka, sůl)

A pro ty, kdo si chtějí nechat namíchat kaši od odborníků, jsou připraveny tři hotové kašové směsi:

·;;;;;;;; Dolce Banana – křupavé pšeničné lupínky, jemné ovesné vločky, plnotučné sušené mléko, lyofilizovaný banán, mandle plátky, mléčná čokoláda)

·;;;;;;;; Vařila myšička kašičku – jemné ovesné vločky, plnotučné sušené mléko, brusinky, jablko, vlašské ořechy)

·;;;;;;;; A novinka „Bobule v;rejži“jogurtová rýžová kaše s;geniálně kyselým bobulovitým ovocem, která má prostě šťávu (rýžová kaše, jogurt, cukr, mléko, sůl, maliny, ostružiny, jahody, černý rybíz)

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;