Výrobky Mlékárny Valašské Meziříčí opět bodují a dokazují tak svoji kvalitu. Potravinářská komora ČR ve spolupráci s;PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců zvolila v;kategorii „Mléko a mléčné výrobky“ za nejlepší BIO výrobek BIO jogurt bílý „naše bio“ Mlékárny Valašské Meziříčí. Výrobek je dodáván do prodejen Billa. Celkově se do soutěže zapojilo čtyřicet dva výrobků, které byly rozděleny do šesti kategorií. A to mlýnské a pekárenské výrobky, mléko a mléčné výrobky, maso a výrobky z;masa, nápoje, výrobky z ovoce a zeleniny či víno z;ekologických hroznů. Výrobky byly hodnoceny podle kritérií odrážející nejen chuť, způsob zpracování a výroby a použité suroviny, ale také celkový koncept výrobku, od výhod pro zákazníky, obal, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Česká biopotravina roku 2010 proběhlo 23. března 2011 na konferenci Retail in Detail v;Praze.

;„Soutěž „Česká biopotravina roku 2010“ má za cíl podporovat vynikající kvalitu v;celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin a;zviditelnit nejkvalitnější biopotraviny vyráběné v;České republice,“ uvádí Zdeněk Bukovjan, vedoucí obchodu a;marketingu společnosti Mlékárna Valašské Meziříčí. „Těší nás, že snaha o výrobu kvalitních výrobků se vyplácí a je oceněna. Ceny v;podobě 1. místa si velice vážíme. Věříme, že i zákazníci dbají na kvalitu a;dají přednost výrobkům, které ukazují svoji jedinečnost. Díky podobným soutěžím se jim cesta v;hledání ;kvality jistě velice usnadní,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Do kategorie mléko a mléčné výrobky bylo letos nominováno 9 výrobků třech mlékáren. Mlékárna Valašské Meziříčí nominovala celkem sedm příchutí jogurtů vyráběných pod značkou „naše bio“, které se dodávají do prodejen Billa.

Mlékárna Valašské Meziříčí od prosince nahradila v;prodejnách Billa tradičního rakouského dodavatele biojogurtů a do prodejen nyní dodává 7;druhů biojogurtů značky „naše bio“:

„naše bio“; jogurt bílý, jahodový, banánový s;cereáliemi, borůvkový, s;lesním ovocem, malinový a višňový s;vanilkou.

Redakce Gastro&Hotel